دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
موسسه خیریه نسیم وصال

 

عضویت درفیس نما

 

تاریخ : چهارشنبه 14 تیر 1396 ساعت 00:29   |   کد مطلب: 27976
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: به دليل ثبت تغييرات اساسنامه، انتخابات خانه مطبوعات در همدان فردا برگزار نمی‌شود.

به گزارش نافع،به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، در یک روز مانده به برگزاری انتخابات خانه مطبوعات با وجود اعلام زمان‌بندی و حتی انتشار آگهی در روزنامه، بار دیگر زمان برگزاری انتخابات به تعویق افتاد.

گفته می‌شود اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان تحت فشارهایی از بیرون و به دلیل آن چه شرایط نامطلوب پیش‌بینی شده در نتایج انتخابات نامیده شده، قصد دارد انتخابات فردای خانه مطبوعات استان همدان را یک ماه دیگر به تعویق بیندازد.

بر این اساس مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس علت به تعویق افتادن انتخابات خانه مطبوعات را عدم اعمال تغییرات و ثبت اساسنامه خانه مطبوعات دانست و اظهار کرد: مراحل ثبت اساسنامه پیگیری شده اما به مرحله نهایی نرسیده است و نواقص آن باید برطرف شود.

فاضل عبادی در پاسخ به اینکه چرا در یک روز مانده به روز انتخابات چنین تصمیمی اتخاذ شده است، تصریح کرد: در به تعویق افتادن انتخابات کسی مقصر نیست و باید روال کار طی شود.

وی با بیان اینکه باید کار قانونمند پیش رود، بیان کرد: ما برآن هستیم تمام شاخص‌ها در انتخابات رعایت شود و نواقصی در اساسنامه وجود نداشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در خصوص اینکه برخی از اهالی رسانه تعویق افتادن دوباره انتخابات را به صلاح نمی‌دانند، گفت: اصحاب رسانه حساسیتی در این موضوع ایجاد نکنند و اینکه دو تا سه هفته دیگر هم برگزار شود، مشکلی ایجاد نمی‌شود.

وی در خصوص ورود برخی مدیران و اعمال نظر در انتخابات مطبوعات بیان کرد: همه حوزه معاونت مطبوعاتی با شفافیت امور را دنبال می‌کند و اگر تاریخ برگزاری به تعویق می‌افتد، نباید مشکلی ایجاد کند.

عبادی در پاسخ به اینکه تعویق افتادن انتخابات مطبوعات در یک روز مانده به موعد آن شبهه برانگیز است، گفت: برخی مواقع جلسه برای تغییر اساسنامه تشکیل می‌شد و همین جلسات منجر به تعویق افتادن انتخابات شد و قانون باید اجرا شود.

وی با تأکید بر اینکه بعید می‌دانم فردا انتخابات برگزار شود، افزود: تغییرات اساسنامه سیستمی شده و کار شخص نیست و شفافیت موضوع این مسائل را نیز دارد.

اتخاذ این تصمیم برای انتخابات خانه مطبوعات در حالی است که یک بار به صورت قانونی انتخابات الکترونیکی خانه مطبوعات به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای ثبت نامی به تعویق افتاده و اکنون یک روز به انتخابات مانده، با عنوان این که تغییرات اساسنامه باید ثبت شود، یک ماه دیگر عقب افتاد.

آنچه باعث تعجب است این که آیا ثبت تغییرات اساسنامه مانعی برای برگزار نشدن انتخابات است و به استناد چه قانون و موادی از اساسنامه تا زمانی که تغییرات اساسنامه ثبت نشود، امکان برگزاری انتخابات وجود ندارد. خانه مطبوعات استان همدان پیش از این اساسنامه ثبت شده داشته و پیش از این حتی پس از اصلاح اساسنامه نیز انتخابات خود را برگزار کرده است.

ضمن آن که در صورتی که تعویق انتخابات واقعاً با این بهانه صورت گرفته، بنابراین ترکیب اعضای خانه مطبوعات و نامزدهای انتخابات باید با توجه به پایان مهلت ثبت نام و زمان‌بندی‌های اعلام شده، بدون تغییر باقی مانده و در انتخابات یک ماه دیگر، به همین شکل اعضا حضور یابند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها