آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 13 تير 1396 ساعت 09:18   |   کد مطلب: 27964
مدیرکل دامپزشکی استان همدان از ضبط و معدوم‌سازی ۹۲ تن گوشت و فرآورده خام دامی در همدان برای حفظ سلامتی مردم خبر داد و گفت: ۴۶ تن از این مقدار مربوط به فرآورده‌های خام دامی بوده است.

به گزارش نافع، محمود‌رضا رسولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: اداره کل دامپزشکی دو وظیفه مهم دارد که حفظ صنایع دامی استان از طریق انجام واکسیناسیون، ضدعفونی و سم پاشی، مبارزه با بیماری‌های انگلی از جمله آن است و وقتی واژه دام را به کار می بریم منظورمان گستره بالایی از حیوانات اهلی است که توسط انسان پرورش داده می‌شود.

رسولی با بیان اینکه این اداره کل وظیفه دارد تا انواع مختلف دامی را که توسط بخش صنعتی و سنتی پرورش داده می‌شود را زیرپوشش بهداشتی قرار دهد، گفت: در 3 ماه نخست سال 96 تعداد 3 میلیون و 337 هزار و 972 نوبت سردام علیه بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک واکسیناسیون انجام گرفت.

وی با اشاره به عملیات خونگیری و توبرکولیناسیون علیه دو بیماری مهم سل و بروسلوز عنوان کرد: از 3 هزار و 741 رأس گاو و گوساله خونگیری انجام شد که در راستای مبارزه با سل گاوی 12 هزار و 51 رأس دام زیر تست توبرکولین قرار گرفتند.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با اشاره به کنترل و بازرسی از لاشه‌های گوشت در کشتارگاه های استان اظهار داشت: 53 هزار 264 لاشه یعنی 2 هزار و 236 تن لاشه گوشت گاو، گوساله، گوسفند و بز بازدید شدند که به میزان 21 تن از لاشه‌ها غیر قابل مصرف تشخیص داده شد و ضبط و معدوم گردید.

رسولی با بیان اقدامات این اداره کل در حوزه کنترل و بازرسی از کشتارگاه‌های صنعتی طیور استان عنوان کرد: 3 میلیون و 402 هزار و 23 قطعه یعنی 6 هزار و 804 تن طیور بازرسی شده که16 هزار و 433 قطعه یعنی 25 تن طیور غیر قابل مصرف بوده و ضبط شده است.

وی تصریح کرد: کنترل، بازرسی و نظارت بر مواد خام دامی در سطح استان نیز در این سه ماهه 29 هزار اماکن مورد بازدید قرار گرفته که 46 هزار و 272 کیلوگرم از فرآورده‌های بازرسی شده غیر قابل مصرف بوده و ضبط شده است ضمن اینکه 98 مورد به مراجع قضایی ارجاع داده شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما