آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 13 تير 1396 ساعت 08:13   |   کد مطلب: 27956
مدير بنياد قرآن استان همدان:
746 روستا در همدان فاقد خانه قرآن است
مدير بنياد قرآن استان همدان با بيان اينكه استان همدان داراي 900 روستاست كه از اين تعداد 154 روستا داراي خانه قرآن هستند، گفت: 746 روستا در همدان فاقد خانه قرآن است.

به گزارش نافع، جواد صدیق امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از برگزاری هشت دوره ضمن خدمت برای معلمان و کارمندان در استان خبر داد افزود: یکی از برنامه‌های مهم بنیاد قرآن برگزاری برنامه‌های تفسیر قرآن، مفاهیم تکمیلی، نهج‌البلاغه، روخوانی و تجوید مقدماتی و تجوید تکمیلی است.

وی با بیان اینکه از برگزاری هشت دوره ضمن خدمت معلمان و کارمندان خبر داد و گفت: دوره‌های ضمن خدمت در قالب کلاس‌های تجوید پایه، قرائت و ترتیل تفسیر آیات برگزیده، روخوانی و روانخوانی، آداب و اسرار نماز، آشنایی با ادیان و مذاهب، سیره پیامبراعظم(ص)، تربیت اسلامی با تکیه بر قرآن، آشنایی با اندیشه و سیره امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

مدیر بنیاد قرآن استان همدان با اشاره به برگزاری طرح تربیت معلم روستاها، خاطرنشان کرد: در هر شهرستان یک دوره تربیت معلم برگزار خواهد شد و سال گذشته نیز بیش از 300 نفر دوره‌های تربیت معلم را گذرانده‌اند.

وی از آموزش قرآن کودکان پیش دبستانی از اول مهرماه خبر داد و افزود: علاوه بر کودکان دوره‌های آموزش قرآن برای استعدادهای برگزیده و سایر دانش‌آموزان نیز برگزار خواهد شد.

صدیق با اشاره به اینکه متاسفانه شهرستان‌های فامنین، رزن و کبودراهنگ فاقد خانه قرآن هستند، ادامه داد: بهار، لالجین، اسدآباد، نهاوند، تویسرکان و ملایر از جمله شهرهایی هستند که خانه قرآن در آن‌ها فعالیت دارد.

وی از برگزاری مسابقات قرآنی با همکاری اوقاف، اداره ارشاد و آموزش و پرورش خبر داد و گفت: دانش‌آموزان دارای رتبه در مسابقات استانی به مسابقات کشوری نیز اعزام خواهند شد.

مدیر بنیاد قرآن استان همدان با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در تالار قرآن، خاطرنشان کرد: ترتیل‌خوانی قرآن یکی از برنامه‌های شاخصی بود که در ماه مبارک رمضان در تالار قرآن برگزار شد.

وی از برگزاری دوره‌های آموزش قرآن در تابستان در تالار قرآن خبر داد و افزود: برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی قرآن کریم برای دانش آموزان یکی دیگر از برنامه‌ها در تابستان و در تالار قرآن خواهد بود.

صدیق با اشاره فعالیت 42 خانه قرآن شهری و 154 خانه قرآن روستایی در استان همدان، یادآور شد: از 900 روستا در استان 746 روستا بدون خانه قرآن هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد خانه‌های قرآن در برنامه پنج ساله باید به 246 خانه برسد، اظهار کرد: علاوه بر خانه‌های قرآن 520 کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح استان فعالیت دارند.

مدیر بنیاد قرآن استان همدان در پایان با اشاره پرداخت وام قرض‌الحسنه و با بیان اینکه یک‌هزار و 44 نفر طی چهار سال گذشته وام قرض‌الحسنه دریافت کرده‌اند، تصریح کرد: در مجموع 839 میلیون تومان وام به جامعه قرآنی پرداخت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت