آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 12 تير 1396 ساعت 22:55   |   کد مطلب: 27948
فرماندار ملایر از اجراي طرح كرامت و فعاليت در راستاي ايجاد انزجار عمومی از مواد مخدر در اين شهرستان خبر داد و گفت: البته با وجود فعالیت‌های صورت گرفته هنوز حساسیت لازم در راستای مقابله با مواد مخدر ایجاد نشده است.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از ملایر، عبدالعظیم رضایی بعد از ظهر امروز در جمع شورای قشر و مسئولان بسیج ادارات شهرستان ملایر با اشاره به اینکه امروزه مواد مخدر یکی از بزرگترین معضلات جامعه است، اظهار کرد: دشمنان ما با مواد مخدر دام بزرگی را برای جوانان پهن کرده‌اند که برای مقابله با این دام گسترده نیازمند عزم ملی هستیم.

وی با اشاره به اینکه برخی می‌گویند عامل مواد مخدر بیکاری است افزود: همه قضیه این نیست بلکه در کنار آن افرادی هستند که وضعیت اقتصادی بسیار خوبی هم دارند و یا از سطح سواد بالایی برخوردارند ولی متأسفانه درگیر اعتیاد شده‌اند.

فرماندار شهرستان ملایر با اشاره به اینکه ایجاد کار مثبت و فراهم کردن همه عوامل آن سخت است گفت: با این وجود برای رفع معضلات و ایجاد کارهای مثبت در جامعه باید از همه ظرفیت‌ها و داشته‌های خود استفاده کنیم.

وی با اشاره به اهمیت طرح کرامت در شهرستان ملایر ضمن تقدیر از مسئولان امر در راستای اجرای این طرح اظهار داشت: در حوزه شهری و روستایی اطلاع‌رسانی و فعالیت‌های مختلفی نیز برای انزجار عمومی از مواد مخدر در شهرستان انجام شده است.

رضایی با بیان اینکه با وجود فعالیت‌های صورت گرفته هنوز حساسیت لازم و برانگیختگی مدنظر در راستای مقابله با مواد مخدر ایجاد نشده است؛ گفت: هنوز این موضوع به‌ عنوان یک گفتمان لازم و ضروری در جامعه مد نظر قرار نگرفته است.

وی با اشاره به اینکه این موضوع مهم نباید تنها به وجود کمیته‌ها، نیروها و افراد مرتبط ختم شود افزود: برای موفقیت بیشتر طرح مشارکت عمومی و تبیین  آن برای آحاد جامعه ضرورت داشته تا این امر به ‌عنوان یک دغدغه ذهنی شکل گیرد.

فرماندار ملایر با بیان اینکه برای رسیدن به موفقیت و پیشبرد اهداف طرح بیش از گذشته نیازمند تلاش و کوشش هستیم تصریح کرد: همه افرادی که به ‌نوعی در این طرح دخیل هستند باید یک احساس مسئولیتی فراتر از وظیفه کاری و اداری داشته باشند.

وی اضافه کرد: در اجرای طرح نباید به ‌عنوان یک موضوع اداری به آن نگاه کرد بلکه به‌ عنوان یک فرصت ملی باید آن را دید.

رضایی با بیان اینکه در پایان فرآیند اجرا، این طرح باید به‌ کل کشور تسری داده شود، افزود: باید بتوانیم با انجام موفق طرح یک الگوی خوب برای کشور باشیم.

وی یادآور شد: این‌ یک حرکت جهادی است که با جدیت و تلاش بتوانیم نسل آینده کشور را از یک تهدید نجات دهیم و نیاز است مسئولان امر به ‌عنوان یک موضوع اولویت‌دار این طرح را در رأس همه کارهایشان قرار دهند و نباید انتظار داشته باشیم کسی دیگر غیر از خود ما و از جای دیگر بیاید و کارها پیگیری کند.

فرماندار ملایر در ادامه با اشاره به اینکه شورای قشر را می‌توانیم در طرح کرامت خیلی بزرگ ببینیم و همه مردم عادی را هم دعوت کنیم تا به‌ عنوان سفیر مبارزه با مواد مخدر فعالیت کنند گفت: پیشنهاد می‌کنم که یک همایش بزرگی با این نگاه و دعوت از گروه‌‌های مختلف و تأثیرگذار در سطح شهرستان برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه باید از همه اقشار و سخنرانان خوب و تأثیرگذار دعوت کنیم تا با آگاهسازی بیشتر مردم باعث ایجاد انزجار بیشتر مردم از مواد مخدر شوند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت