دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
موسسه خیریه نسیم وصال

 

عضویت درفیس نما

 

تاریخ : یکشنبه 11 تیر 1396 ساعت 15:18   |   کد مطلب: 27927
فرماندار اسدآباد گفت: بیشترین اعتبارات شهرستان در بخش‌های مختلف از محل اعتبارات استانی به اسدآباد اختصاص یافته است.

به گزارش نافع به نقل از  خبرنگار آوای سیدجمال؛ صبح امروز با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان اسدآباد و برخی مدیران کل در کمیته برنامه ریزی و توسعه این شهرستان اعتبارات در بخش‌های فرهنگی، عمرانی، اقتصادی، اجتماعی توزیع شد؛

 فرماندار اسدآباد اظهار کرد: این اعتبارات از محل اعتبارات استانی، متوزان و 3 درصد امور نفتی است که به تفکیک هر کدام را اعلام کرد.

حسین افشاری تصریح کرد: اعتبارات شهرستان اسدآباد در سال جاری از محل 3 درصد نفت به مبلغ بیش از 50 میلیارد و 740 میلیون ریال، از محل استانی بیش از 50 میلیارد و 932 میلیون ریال و از محل متوازن بیش از 18 میلیارد و 954 میلیون ریال است.

وی تصریح کرد: کارخانه گندله سازی با 130 میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده بهره‌برداری است که با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار شهرستان اسدآباد افزود: پروژه فاز دوم بیمارستان حضرت قائم(عج) نیز با اعتبار20 میلیارد تومان آماده بهره‌برداری است که البته بنا داریم از بیسمارستان امیرامؤمنین(ع) نیز در مدار استفاده قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه 20 درصد طرح‌های قابل بهره‌برداری استان همدان مربوط به اسدآباد است، گفت: 65 درصد اعتبارات استانی از بین 9 شهرستان استان به اسدآباد اختصاص یافته است.

افشاری یادآور شد: بر اساس سیاست‌های دولت اولویت توزیع اعتبارات شهرستان به پروژه‌های نیمه تمام و یا پروژه‌هایی بود که رویکرد ایجاد اشتغال و تولید داشتند و سعی داشتیم که اعتبارات به صورت خرد توزیع نشود.

فرماندار شهرستان اسدآباد با اشاره به عدم تخصیص اعتبارات در بخش متوازن در سال‌های گذشته، گفت: بدگمانی‌هایی در زمینه پرداخت اعتبارات این بخش وجود دارد که امسال با تغییر عنوان قانونی آن از اعتبارات توازن به نام توسعه و اقتصادی قطعا" تخصیص اعتبارات خوبی را در سال جاری خواهیم داشت.

بعداز اعلام اعتبارات به صورت تفیک هر دستگاه توسط دبیر کمیته برنامه‌ریزی و بودجه شهرستان برخی مدیران نسبت به اختصاص اعتبارات گلایه کردند و بیشتر مباحث آنان حول محور بدهی‌هایی بود که از سال‌های گذشته پرداخت نشده بود.

از جمله این دستگاه‌ها امور کتابخانه‌ها، آب و فاضلاب شهری، شهرداری، جهاد کشاورزی، اداره ورزش و جوانان، فنی و حرفه ای، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، آموزش و پرورش و... بود.

مدیران دستگاه‌های اجرایی با برشمردن مشکلات در حوزه‌های خود نسبت به عدم پرداخت دیون و بدهی‌ها درخواست اعتبارات داشتند و به نظر می‌رسید که اعتبارات امسال برای برخی ادارات پاسخگوی بدهی انان هم نباشد.

بدهی 3 میلیارد و 750 میلیونی ادارات به شهرداری

در این کمیته شهردار اسدآباد با توضیحاتی پیرامون جمعیت موجود در شهر و عدم پرداخت مطالبات ادارات به شهرداری، گفت: شهر اسدآباد با جمعیت 58 هزار نفری که البته بیشتر روستائیان هم به صورت شناور در داخل شهر تردد داشته و از امکانات شهری استفاده می‌کنند.

حمزه عبدکوند افزود: در حال حاضر دستگاه های اجرایی شهرستان سه میلیارد و 750 میلیون ریال طلب به شهرداری دارند و بیشترین بدهی مربوط آب و فاضلاب شهری و شبکه بهداشت و درمان است.

وی با بیان اینکه بیشترین اعتبارات شهرداری از محل متوزان توزیع شده و کمترین اعتبارات را در بخش استانی داشته ایم، افزود: حتی یک درصد از اعتبارات بخش متوازن تخصیص نیافته و این نشان می‌دهد که کمتر به شهرداری توجه شده است.

شهردار اسدآباد تکمیل جاده سلامت، المان شهدای گمنام و ساماندهی مزار شهدا، مناسب سازی معابر شهری را از پروژه‌های مهم شهرداری خواند و گفت: انتظار می‌رود که اعتبارات این پروژه‌ها به صورت کامل تخصیص یابد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان هم با اشاره به بدهی‌های سال‌های گذشته به پیمانکاران، گفت: باید اعتبارات امسل در بخش بهسازی بیشتر باشد و تخصیص هم بیابد تا بتوانیم در این حوزه بیشتر کار کنیم.

ظفری گفت: نیمی از جمعیت شهرستان اسدآباد را روستاییان شکل می‌دهند که برای ماندگاری آنان در روستا و عدم مهاجرت‌شان به شهرها، امکانات بهسازی و رفاهی را برای آنان ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت

پربیننده ها