دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 10 تیر 1396 ساعت 15:30   |   کد مطلب: 27912
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان:
فرصت‌های گردشگری در شهر همدان عادلانه توزيع شود
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با تأكيد بر توزیع عادلانه فرصت‌های گردشگری در نقاط مختلف شهر گفت: شورا و شهرداری به دنبال جلوگیری از تمرکز اماکن گردشگری در یک نقطه از شهر هستند.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمد تبریزی ظهر امروز در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر پیرامون بررسی طرح گردشگری با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی، اظهار کرد: ضروری است دیگر نقاط مختلف شهر نیز در اجرای طرح‌های گردشگری مورد توجه قرار گیرند.

وی با اشاره به پراکندگی جمعیت در نقاط مختلف شهر و تأکید بر توزیع عادلانه فرصت‌های گردشگری در نقاط مختلف شهر، گفت: شورا و شهرداری به دنبال جلوگیری از تمرکز اماکن گردشگری در یک نقطه از شهر هستند چراکه معتقدیم باید نقاط دیگر شهر را از لحاظ گردشگری آباد کرد.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: نوع طرح و ارائه ایده از طرف سرمایه‌گذار بسیار حائز اهمیت است چرا که توجه به این مهم در موفقیت سرمایه‌گذاری تأثیرگذار است.

وی شناسایی ظرفیت‌های شهر در امر سرمایه را مهم دانست و افزود: شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای، مشارکت فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری، رشد اقتصادی و تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب در بخش اقتصاد مقاومتی را به همراه دارد.

تبریزی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار امروز یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه کشورها محسوب می‌شود، تصریح کرد: بخش خصوصی و سرمایه‌گذار نقش موثری در اشتغال و رونق اقتصادی دارند و بر این اساس باید زمینه حضور سرمایه‌گذار را فراهم کرد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان نیز تحقق رشد اقتصادی را منوط به جذب سرمایه‌گذار دانست و ادامه داد: جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌تواند زمینه‌ای برای شتاب و حرکت سریع به سوی توسعه و رفع مشکلات اقتصادی باشد؛ با توجه به فراهم بودن بسترهای لازم انتظار می‌رود در این راستا اقدامات مناسب‌تری انجام شود.

کامران گردان با تأکید بر استفاده از ظرفیت و منابع سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تحقق رشد اقتصادی، خاطرنشان کرد: تسهیل شرایط و ارتقاء امنیت سرمایه‌گذاری از فاکتورهای مهمی است که سیل سرمایه را به استان و شهر سرازیر می‌کند.

حمیدرضا طبی‌مسرور رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهر همدان نیز ضمن تأکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران، گفت: در جذب سرمایه‌گذار منفعت دو سویه را باید مد نظر قرار داد چرا که باید شهر، شهروندان و سرمایه‌گذار از این رهگذر سود ببرند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت