آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 8 تير 1396 ساعت 13:36   |   کد مطلب: 27874
رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد خبرداد:
افزایش 30 درصدی بیمه‌شدگان بخش کشاورزی در اسدآباد
رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد با بیان اینکه امسال 30 درصد از میزان محصولات بخش کشارورزی بیمه شد و این نسبت به میزان اراضی زارعی و باغی کم است، گفت: نیاز است که با بازنگری در شرایط بیمه محصولات، حمایت‌های بیشتری ازسوی دولت صورت بگیرد.

به گزارش نافع؛  سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ از افزایش 30 درصدی بیمه شدگان بخش کشاورزی خبر داد و اظهار کرد: باید بیشتر از پیش در راستای بیمه محصولات کشاورزی و دامی فرهنگ سازی شود.

وی با بیان اینکه در زمینه بیمه در بخش دامی و باغی مشکلات فراوانی وجود دارد و کمتر رغبتی در این بخش‌ها وجود دارد، گفت: در بخش باغات از 4 هزار و 500 هکتار تنها 60هکتار آن بیمه است که این میزان شامل محصولاتی چون سیب درختی، زردآلو، گردو هلو، شلیل و بادام است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد افزود: امسال 36 میلیاررد و 953 میلیون ریال خسارت به باغات شهرستان وارد شده است.

وی با بیان اینکه در فصل زمستان بر اثر سرمازدگی حدود 4651 میلیون ریال خسارت وارد شده است، گفت: بر اثر آبگرفتگی و سیل 160 هکتار دچار خسارت به مبلغ 6 هزار میلیون ریال شده است.

بیرنگ یادآور شد: بخش دامی هم 9 واحد دامداری بر اثر بارندگی دچار خسارت شدند که 1070 میلیون ریال است.

وی با بیان اینکه اسدآباد جزء شهرستان‌هایی بود که به لحاظ خسارت تگرگ سرمازدگی کمتر دچار آسیب و خسارت شد، افزود: یکی از مباحثی که کشاورزان و دامداران به دریافت غرامت خود نمی‌رسند، بیمه نبودن محصولات دامی آن‌هاست که در سال 96 تنها 30 درصد آنها بیمه شدند.

رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد گفت: در سطح شهرستان 59 هزار رأس دام سبک و 51 هزار رأس دام سنگین وجود دارد که تنها دو هزار و 500 رأس بیمه شده اند.

وی با اشاره به محدودیت‌های و مشکلات در حوزه بیمه، گفت: دولت باید با کمک و حمایت بیشتری به کشاورزی زمینه بیمه کردم محصولات را فراهم کند و شرایط بهتری را برای آنها مهیا کند تا کشاورزان از چتر حمایتی بیمه استفاده کنند چرا که برخی از حوادث غیرقابل پیش بینی است و خسارت های زیادی را به محصولات وارد می‌کند.

 رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد با بیان اینکه 6 هزار هکتار اراضی باغی داریم، گفت: میزان 4 هزار باغات و 10 هزار هکتار به صورت آیش است و مابقی کشت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از 50 هزار هکتار اراضی قابل کشت حدود 29 هزار هکتار برای کشت پاییزه مانند گندم، جو، کلزا کشت و مابقی به صورت کشت بهاره شامل سیب زمینی، چغندرقند، ذرت، گوجه فرنگی است.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت