آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 4 تير 1396 ساعت 14:31   |   کد مطلب: 27806
دادستان شهرستان اسدآباد از خودکشی جوان 30 ساله اسدآبادی در کمپ ترک اعتیاد سیف‌آباد خبر داد.

به گزارش نافع محمدجواد هاجرپور در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ از خودکشی جوان 30 ساله اسدآبادی در کمپ ترک اعتیاد سیف‌آباد خبر داد و اظهار کرد:  ديروز صبح روز گذشته جوان سي ساله‌ای اهل روستای چنارسفلی که به درخواست خانواده‌اش به كمپ ترك اعتياد سیف‌آباد معرفی‌شده بود، خودكشي كرد؛

وی ادامه داد: اين جوان که 25 خرداد بستری‌شده و یک‌بار گچ خورده بود كه سريع به بيمارستان اعزام و نجات پيدا كرده ولي مجدداً با اصرار خانواده و با رضايت خودش در كمپ بستری‌شده بود.

دادستان شهرستان اسدآباد افزود: ديروز صبح  نوار لبه‌ی پتو رو پاره كرده و به میله‌ای در سرويس بهداشتي آويزان كرده و خودش را به دار زده كه اين بار هم زنده پايين كشيده شده ولي در بيمارستان امیرالمؤمنین فوت كرد.

وی با اشاره به بستري 30 نفر در كمپ ترک اعتیاد، گفت: این کمپ از سال 90 تأسیس شده و بسیاری از این افراد به‌صورت رایگان بستری‌ شده‌اند که کمترین حمایت‌ها را از سوی بهزیستی دریافت می‌کنند.

هاجرپور به مشکلات کمپ بازتوانی سیف‌آباد اشاره کرد و گفت: این کمپ حتی از کمترین وسایل و امکانات ورزشی بی‌بهره است و در بازدیدی که از این کم داشتم، همه معتادان در داخل حياط بيكار نشسته بودند چطور توقع داشت که این افراد دوباره بهبود بیابند.

وی با اشاره به نبود سايه باني در داخل محوطه این کمپ و آب در استخرش، گفت: در بازدید که به همراه شهردار از این مکان داشیم قول مساعد برای تأمین آب استخر داد.

دادستان شهرستان اسدآباد به بی‌توجهی مسئولان شورای مبارزه با مواد مخدر در استان نسبت به امور کمپ‌های شهرستان اسدآباد گفت: باید مسئولان ادارات ورزش و منابع طبیعی با ایجاد فضای ورزشی و سبز در این محل اقدام کنند.

وی با تأکید بر توجه ويژه فرماندار نسبت به کمپ‌ها، از مسئولان خواست با حمایت از مسئول کمپ‌ها در زمینه استانداردسازی کمپ‌ها و امکانات موجود در آن، آن‌ها را از وجود دكتر روانپزشک کمک کنند.

هاجرپور همچنین از روحانیت خواست با برگزاری کلاس اخلاق و مسائل دینی نسبت به بازگشت آنان به زندگی کمک کنند.

وی با تأکید بر ایجاد اشتغال برای افراد معتاد و جوانان در شهرستان گفت: متأسفانه شاهدیم كه ورزشكارانی که مدال‌آور بوده‌اند در اثر بی‌توجهی‌ها به دام اعتياد افتاده‌اند و باید برای نجات این‌گونه افراد زمینه اشتغال را فراهم کنیم.

دادستان شهرستان اسدآباد تأکید کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و شهرستان بايد ظرفيت مراكز نگه‌داری معتادان اسدآباد را بهتر و بیشتر کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت