آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396 ساعت 16:11   |   کد مطلب: 27764
نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری گفت: رئیس جمهور باید ایجاد کننده آرامش بیشتر در افکار عموم شود، تقاضای ما از رئیس جمهور محترم این است که فرافکنی نکنند و به مسائلی همچون معیشت مردم، اقتصاد مملکت و مقابله با تحریم ها رسیدگی بکنند.

به گزارش نافع، آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی با اشاره به انتخاباتی که مردم پشت سر گذاشتند اظهار داشت: باید تشکر کنیم از عزیزانی که در سراسر کشور در انتخابات شرکت کردند و باعث تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شدند و با رأی بیش از 40 میلیون نفر یعنی 75 درصد از مردم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند.

 

 

 

وی ادامه داد: باید اول از خدای متعال تشکر کرد که قلوب مردم را برای شرکت در انتخابات سوق داد این دلیل بر این است که مردم این نظام را قبول  دارند و امید دارند که این نظام بتواند مشکلاتشان را در آینده برطرف بکند.

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی با اشاره به تخلفات صورت گرفته در انتخابات تصریح کرد: این را مرکز شورای نگهبان که مسئولیت رسیدگی به تخلفات را دارد اعلام کردند، آیت الله جنتی فرمودند گرچه ما اصل انتخابات را امضا کردیم و صحیح میدانیم و تخلفات موجب بطلان نیست اما تخلفات چشمگیر است.
 

 

وی ادامه داد: ما از مسئولین رسیدگی به تخلفات خصوصا قوه قضائیه خواهشمان این است که رسیدگی کنند که در آینده تکرار نشود، امام خامنه ای نیز این نکته را فرمودند که باید به تخلفات رسیدگی شود و هر مقامی چه دولتی و چه غیر دولتی هر تخلفی داشته است طبق میزان شرعی رسیدگی و جزای آن تخلف را برآن اجرا کنند.
 

 

رئیس جمهور درصدد مقابله با تحریم های آمریکا باشد

 

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشارکت بالای مردم در انتخابات گفت: از این فرصت بسیار عالی که مردم در انتخابات شرکت کردند مسئولین و در رأس آنها رئیس جمهور محترم حداکثر استفاده را برای رفع مشکلات مردم بکند و همان قولهایی را که در تبلیغات انتخاباتی خود دادند درصدد باشند مخصوصاً در بهتر کردن اوضاع  معیشت مردم، رونق اقتصادی، تولید و بکار گرفتن مراکز اقتصادی تعطیل شده، ایجاد کسب و کار برای جوانان و مسئله ازدواج و مسکن آنها تلاش بکنند.

 

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی افزود : رهبری هم بعد از اینکه انتخابات تمام شد از دولت خواستند که درصدد رفع مشکلات بیش از پیش باشند.

 

 

وی خاطرنشان کرد: دشمن ما که در رأس آنها آمریکا است در حال تشدید تحریم ها هستند که مسئولین ما باید در صدد مقابله با این تحریم ها ببینند که چه میتوانیم انجام دهیم و برنامه ریزی دقیق برای رفع مشکلات اقتصادی که مخصوصا در سایه این تحریم ها تشدید میشود داشته باشند.

 

 

 

 

رئیس جمهور محترم فرافکنی نکند

 

 

 

 

مدیر حوزه علمیه همدان تأکید کرد: تقاضای ما از رئیس جمهور محترم این است که فرافکنی نکنند، مثلا ایشان اصرار روی سند 2030 داشت بعد از انتخابات با وجود اینکه رهبری در ایام انتخابات سند 2030 را فرمودند خلاف شرع است و نباید اجرا شود و بیان داشتند که چرا اینها باید بدون اطلاع مجلس شورای اسلامی این سند را در یونسکو قبول کرده و به اجرا گذاشته اند.

 

 

وی ادامه داد: بعد از انتخابات نیز رئیس جمهور در این رابطه گفتند گزارشات را صحیح منتقل نکرده اند یعنی حرف مقام معظم رهبری را زمین گذاشتند که برای بار دوم آقا فرمودند خیر گزارشات به من صحیح رسیده است و در این سند خلاف شرع است و اگر هم این چنین نبود ما سند فرهنگیمان را خود باید بنویسیم و فرهنگ بومی خودمان را مستقل اجرا کنیم و نباید چارچوب فرهنگ آموزش و پرورش از غرب به ما دیکته شود.

 

 

 

وی تصریح کرد: پس از آن مراجع آیت الله نوری، آیت الله مکارم، علمای دلسوز و جامعه مدرسین تقلید موضع گیری کردند تا اینها حاضر شدند فعلا این سند را کنار بزنند، ما از رئیس جمهور محترم خواستاریم که به این مسائل جنبی که در اجتماع تنش ایجاد میکند نپردازند و به مسائل اصلی که مسائل اقتصادی و مسائل استقلال اقتصادی و سیاسی ما از اهم آن مسائل است.

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی اذعان داشت: بعد از سند 2030 چیزی نگذشت که باز رئیس جمهور محترم در یک ضیافت افطار درباره اینکه انتخابات یک هدیه ای از غرب نیست که به ما داده شده باشد بلکه ریشه مذهبی دارد و خطبه ای را از نهج البلاغه امام علی در ضیافت افطار مطرح کردند که انتخاباتی که ما به دنبال آن هستیم پیروی از تفکرغرب نیست ما دارای مرام دینی هستیم که امیرالمومنین مبنای حکومت را رأی مردم دانسته است و عین این عبارت را در روزنامه جمهوری اسلامی که وابسته به خود رئیس جمهور است نقل کرده اند.

 

 

 

منشأ امامت در مذهب شیعه خدا است

 

 

 

وی افزود: این حرف بسیار حرف سنگینی است ما مبنای حکومت را امامت بعد از پیامبر میدانیم و امام را مثل پیغمبر از طرف خدا میدانیم خدا امام را تعیین میکند همانطور که خداوند متعال پیغمبر را تعیین میکند.

 

 

این عالم برجسته تصریح کرد: پیامبر و امام با رأی مردم پیامبر و امام نمی شوند، در روز غدیر خم رسول اکرم، امیرالمومنین (ع) را به امامت منصوب کرد بعد که منصوب کرد گفت شما بیایید بیعت کنید.

 

 

وی ادامه داد: ما رأی مردم را قبول داریم ولی رأی مردم به آن امامی که از طرف خداوند منصوب شده است نه هرکس که مردم رأی دادند بشود امام، اینکه منشأ امامت رأی مردم باشد یعنی اگر مردم رأی به امیرالمومنین(ع) دادند امام است اگر ندادند امام نیست! این مذهب شیعه نیست.

 

 

 آیت الله موسوی اصفهانی تأکید کرد: مذهب شیعه این است که امیرالمونین و یازده فرزندش امام هستند، بله برای اجرای دستورات حکومتی مردم می آیند بیعت میکنند با این امامی که از طرف خدا است مثل پیغمبر.

 

 

وی تصریح کرد: پیغمبر قبل از اینکه مردم بخواهند با ایشان بیعت بکنند پیغمبری از طرف خدا است، اما حالا که این پیغمبر میخواهد با این مردم کار بکند می آیند بیعت میکنند اگر بیعت هم نکردند پیغمبر همان پیغمبر است اگر با امیرالمومنین 25 سال بیعت نکردند ما معتقدیم بازهم امام علی(ع) امام بودند ولو مردم آن بصیرت را در 25 سال اول نداشتند نه اینکه با رأی مردم امام شده باشند، امام با رأی مردم امام نمی شود بله برای اجرای احکام لازم است مردم همراهی کنند و بیعت کنند.

 

 

این عالم برجسته عنوان کرد: ما خواهشمان از رئیس جمهور که روحانی، معمم و بزرگوار هستند این است، که این مسائل را اینطور مطرح نکنند که باعث اعتراض مراجع بزرگ شوند، باعث شبهه افتادن در بین جوانان شوند.

 

 

وی افزود: مسائل اصلی را مطرح کنند، اقتصاد چه شد برای مقابله با بیکاری و رفع تحریم ها چه کار شد؟ این برجامی که این همه سنگش را به سینه میزدند و میزنند تکلیفش چه شد؟ اینها مشکلات مردم است نه هر روز یک مسئله ای را علم کنند و باعث ناراحتی ها در اجتماع مردم شوند.

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی با بیان اینکه رئیس جمهور باید باعث آرامش بیشتر در اجتماع شوند تصریح کرد: رئیس جمهور باید ایجاد کننده آرامش بیشتر در افکار عموم شود.
 

 

 

 

مدیر حوزه علمیه همدان با اشاره به حملات تروریستی اخیر در تهران اذعان داشت: حمله موشکی سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران جواب دندان شکنی به آن حملات تروریستی بود، آفرین امنیت را به اذن الله اینها تأمین میکنند، آنها که میگفتند با مذاکرات ما امنیت را تأمین میکنیم بیایند ببینند امنیت را این برادرای ما این عزیزان تأمین میکنند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: البته ما همه یک امت و یک ملت هستیم، سپاه پاسداران با زدن این موشک ها به مقر داعشی ها آن هم در دو مملکت آنطرف امنیت این مملکت را تثبیت کرد موشک ها از عراق عبور کردند به سوریه رسیدند و در سوریه هم مرکز داعشی ها را مورد هدف قرار دادند.

 

 

همه مسئولان باید هم صدا با رهبر باشند

 

 

 

این عالم برجسته افزود: باید از این عزیزان تقدیر و تشکر کرد و خسته نباشید به آنها گفت، باید مسئولین دولتی ما در رأس آنها اول کسی که تبریک میگفت رئیس جمهور بود، تعجب برانگیز است وقتی ورزشکاران گل میزنند هرچند که قابل تقدیر است اینها بلافاصله در صدا و سیما و روزنامه حضور میکنند و تشویق و ترغیب می کنند بعد یک چنین کار بزرگی که امت ما را خوشحال کرد و رهبر ما را خوشحال کرد که آقا فرمودند اگر آنها بخواهند سیلی به ما بزنند ما به آنها سیلی خواهیم زد، سکوت کردند.

 

 

وی تأکید کرد: جناب آقای روحانی از این رأی هایی که مردم داده اند استفاده بکنند همراه و همگام با مقام رهبری باشند نه لفظا بلکه عملا، تا میگویند 2030نه بگویند چشم تا میفرمایند ما سیلی محکم به صورت آمریکا میزنیم ایشان هم بگویند ما به صورت آمریکا سیلی محکم میزنیم.

 

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی خاطرنشان کرد: هم عقل می گوید هم تجربه نشان داده است هرگاه ما پیرو ولی فقیه بودیم عملا پیشرفت کردیم هرگاه فاصله گرفتیم برایمان مشکل ایجاد شده است، انشاء الله در فکر باشند و مسئله همراهی و همگامی عملی و خارجی را تاحدودی بوده است و امیدواریم صد در صد باشد.

 

 

 

وی تصریح کرد: امیدواریم مردم با دلخوشی بیشتری ببینند که نتیجه انتخاباتشان رفع مشکلات و کمتر شدن بیکاری میشود، چرخ خای اقتصاد بهتربه کار می افتد، تولید داخلی رونق  بیشتر پیدا میکند، جلوگیری از ورود اجناس خارجی که مشابه آن در داخل است صورت میگیرد.

 

 

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری اذعان داشت: تخلف از هر کسی که هست دولتی یا غیر دولتی همه باید بگوییم به آن رسیدگی شود، وقتی آقا میفرمایند تخلفات انتخابات را مسئولین باید مسئولین رسیدگی کنند، رئیس جمهور هم همین را بفرمایند اگر تخلفی تخلفی طبق قانون بوده است باید رسیدگی شود.

 

 

وی با اشاره به لزوم داشتن همراهی و همگامی همه خصوصا رئیس جمهور با رهبری اظهار داشت: از رئیس جمهور محترم خواهش میکنیم که این مورد را بیشتر رسیدگی کنند.

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در انتخابات اظهار داشت: ما از مردممان اصلا نمیتوانیم تشکر کنیم که با این همه مشکلاتی که دارند الحمدلله در همه صحنه های انقلاب خوب حاضر بودند.

 

 

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان  با اشاره به هدف والای شهدای مدافع حرم که در سوریه مقاومت کردند تصریح کرد: آنها در آنجا جان دادند که ما الان در اینجا امنیت داریم.

 

 

وی تاکید کرد: عموم مردم در راهپیمایی روز قدس جمعه آخر ماه مبارک رمضان همچون شرکت در انتخابات ریاست جمهوری بیش از هر سال شرکت خواهند کرد چون آمریکا امسال باز تحریم های جدیدی را علیه ما درحال ترسیم کردن است.

 

 

 

 

حمله موشکی سپاه جواب دندان شکنی به مرتجعین منطقه بود

 

 

 

وی با بیان اینکه مردم ما از این تحریم تهدید و کارشکنی های آمریکا و امثال آمریکا مثل صهیونیست ها تجربه دارند اذعان داشت: مردم ما میدانند با استقامت باید به آنها جواب داد خصوصا مسئله موشکی اخیر که جواب دندان شکنی به مرتجعین منطقه بود که ما امنیت منطقه را از همه بیشتر میخواهیم اما اگر امنیت ایران بخواهد به هم بخورد ما عکس العمل قاطع داریم و ببینید و هشیار باشید که با دم شیر بازی نکنید.

 

 

این عالم برجسته گفت:  وزیر امور خارجه آمریکا که گفته است برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران باید نقشه بکشیم نیز مقام معظم رهبری جوابشان را دادند شما از اول دنبال نقشه بودید ولی نتوانستید و نخواهید توانست، آمریکا چه کاری از دستش علیه ما بر میآمد که انجام نداد.

 

 

وی گفت: به عنوان نماینده مردم همدان و مدیر حوزه های علمیه این استان از مردم شریف این استان خواهشمندیم همانطور که در مسائل انقلابی دیگر خوب شرکت کردند مخصوصا در انتخابات که در همدان انتخاب اصلح را اکثریت داشتیم در این راهپیمایی نیز شرکت کنند و سیلی محکمی را به گوش آمریکا بزنند.

 

 

وی خاطر نشان کرد: پنج شب دیگر از ماه مبارک رمضان باقی نمانده دعا را فراموش نکنیم، ما باید هم در میدان جنگ، جنگ کنیم و هم در شبهای تاریک دعا کنیم، و ما رمیت اذ رمیت ولکن الله رما، تیر نیانداختی آن وقتی که تو تیر انداختی، خدا با ماست، ما باید در شبها مخصوصا در شبهای ماه مبارک رمضان دعا کنیم.

 

 

آیت الله موسوی اصفهانی گفت: جوانان ما ، خانواده های معظم شهدا، همه دعا کنیم که خدایا انقلاب را رهبر و امت را تا ظهور امام زمان (عج) حفظ فرما.

 

 

وی افزود: وقتی که هم ما با هم هستیم واعتصمو بحبل الله جمیعا خدای متعال کمک میکند و تا به حال هم پیروزی را به ما داده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما