دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 15:09   |   کد مطلب: 27733
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس با اشاره به سوالات امتحانی لو رفته در یکی از سایتها اظهار داشت: عاملین این اتفاق باید مشخص شود و برخورد جدی صورت بگیرد، این از بی تدبیری وزیر آموزش و پرورش و وزارت علوم است و باید پاسخگو باشند.

به گزارش نافع، امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به لو رفتن سوالات امتحانات نهایی در یکی از سایتها با 8 هزار عضو اظهار داشت: با توجه به اینکه سوالات امتحانات نهایی باید محرمانه باشد و حق کسی تضییع نشود اتفاقاتی رخ داده است که اصلا قابل قبول نیست.

 

 

وی ادامه داد: سوالات امتحانی لو رفته است امروز در مجلس به وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم تذکر داشتیم که چرا باید اینقدر بی تدبیری باشد که سوالات امتحانی از طریق سایت، به 18 هزار نفر در ساعت 7 و پانزده دقیقه رسانده شود و گفته شود نگران نباشید در کنکور هم با سوالات در خدمت شما هستیم.

 

 

خجسته افزود: وزیر آموزش و پرورش و دستگاه های نظارتی چه کار کرده اند و چه کسانی این سوالات را از مخازن محرمانه بیرون بردند و در اختیار دیگران قرار دادند.

 

 

این نماینده مجلس با اشاره به برخی مسئولین که نگاه به بیرون داشتند بیان کرد: ما باز هم به وزیر آموزش و پرورش تذکر میدهیم و این را از بی تدبیری و بی لیاقتی مجموعه میبینیم.

 

 

وی تصریح کرد: همانطور که میدانید وقتی سوالات لو می رود این معدل امتحانات نهایی در کنکور مستقیما اثر میگذارد چرا حق دیگران را تضییع میکنند و حرمت تعلیم و تربیت را میشکنند.

 

 

عاملین لو رفتن سوالات  باید مشخص شوند

 

 

خجسته اظهار داشت: آنها چه کسانی که این کارها را کردند، عاملین این اتفاق باید مشخص شود و برخورد جدی صورت بگیرد، وزارت علوم مراقب باشد همانطور که سوالات امتحان نهایی که ناموس آموزش پرورش هست در سایتها درآمده است این اتفاق تکرار نشود.

 

 

وی تصریح کرد: این اتفاق از بی تدبیری وزیر آموزش و پرورش است و مستندات لو رفتن این سوالات در اختیار ما موجود است باید بررسی شود که کار چه کسی بوده است.

 

 

خجسته با بیان اینکه  این اتفاق موجب نگرانی بسیاری دیگر از افراد که برای تحصیل تلاش کرده اند شده است بیان داشت: وزیر محترم آموزش و پرورش وزیر علوم چه کار میکنید که این حق دارد تضییع می شود، این سوالات ناموس آموزش عالی و آموزش و پرورش اند، ما پیگیر این موضوع را پیگیر خواهیم شد، وزیر آموزش و پرورش و وزیر علوم باید پاسخگو باشند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما