دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1396 ساعت 11:08   |   کد مطلب: 27728
دبیر هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی کوتاهی، سکوت و انفعال نشان دادن در برابر مواضع غربی‌ها را در جهت تضعیف نظام خواند و گفت: این مهم بخشودنی نیست و اگر کوتاهی در این زمینه باشد، منجر به محکومیت و شکست است.

به گزارش نافع ؛اکبر رنجبرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ در خصوص انفعال وزارت خارجه در برابر مواضع غربی‌ها و آمریکایی‌ها، گفت: کشور ایران نسبت به آمریکا در مواضع کاملاً تقابلی و جنگی قرار دارد و نه‌تنها وزارت خارجه بلکه هر مسئولی در نظام جمهوری اسلامی در هر سطح، مقامی و مسئولیتی باید موضعی روشن و شفاف نسبت به این مواضع داشته باشد.

وی گفت:  پاسخ به اقدامات آمریکا، توهین و اهانت آنان به کشور ما از مجموعه حرکت‌هایی است که باید به‌صورت شفاف و صریح پاسخ داده شود و تعارفی در کار نباشد.

نماینده مردن اسدآباد در خانه ملت گفت: کسانی که در برابر تحریم، تهدید، توهین و مواضع آمریکا کوتاه آمده و یا سکوت کنند، یا انفعال نشان دهند، در جهت تضعیف نظام تلقی می‌شود و قابل بخشودنی نیست.

وی با بیان اینکه باید همه آحاد ملت و مسئولان با یک‌صدای واحد در مقابل آمریکا ایستادگی کنند و اگر غیرازاین باشد، چراغ سبز نشان دادن به دشمن محسوب می‌شود، افزود: باید بدانیم که این چراغ سبز نشان دادن‌ها، سکوت و یا انفعال به مواضع امریکا و پاسخ محکم نداشتن در برابر این مواضع مرموزانه آنان به‌نوعی نشان می‌دهد که از مسیر انقلاب انحراف پیداکرده‌ایم.

رنجبرزاده گفت: نه‌تنها وزارت خارجه بلکه وظیفه مسئولان در جبهه خط مقدم دیپلماسی و گفت‌وگوی بین‌المللی نظم جمهوری اسلامی باید در مواضع نظام و دفاع از ایران، پاسخ‌های متناسب با هرگونه حرکتی را داشته باشند و اگر کوتاهی در این زمینه باشد، منجر به محکومیت و شکست است و امیدواریم که اصلاحاتی صورت بگیرد.

وی گفت: ملت ایران کاملاً آمادگی دارند که در مقابل مواضع آمریکا، دخالت‌های بی‌جای آنان در امور ایران و تحریم‌های جدید مقابله کنند.

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما