دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

 

 

 

 
تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 ساعت 13:38   |   کد مطلب: 27695
عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: در واقع هدف واقعی از برجام برای آمریکا این بود که با خالی کردن دست ایران راحت‌تر بتواند تحریم کند.

به گزارش نافع؛

حسن رحیمی‌روشن در خصوص تصویب  قانون تحریم‌های جامع جدید علیه ایران در مجلس سنا در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ گفت: گرچه این قانون  تصویب مجلس نمایندگان و امضا توسط ترامپ را نیاز دارد ولی به نظر نمی‌رسد در این مسیر  به مشکل خاصی بربخورد و به‌سادگی تصویب خواهد شد و این یعنی لگد نهایی به برجام

وی گفت: درحالی‌که آمریکا در برجام متعهد شده بود تحریم‌هایی را که بر اساس برجام  تعلیق کرده با عنوان دیگری بازنگرداند.

عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا گفت: البته تا اینجای کار نیز دولت ما فریب خورد زیرا قرار بود تحریم‌ها لغو شود نه تعلیق اما تحریم‌ها لغو نشد و اکنون همه آن تحریم‌ها که تعلیق موقت شده بود با اسامی دیگری  بازگشته و حتی  به آن افزوده هم شده است.

وی با بیان اینکه این مهم، موضوعی است که بارها در هنگام مذاکره هشدار داده شد و قابل پیش‌بینی بود، گفت: اکنون سؤال این است که  پاسخ دولت حسن روحانی چه خواهد بود؟

رحیمی روشن برجام را به یک دستبند یک‌طرفه  برای ایران دانست و گفت: البته از پیش معلوم بود چنین خواهد شد و باید دید که دولت چه واکنشی نشان  خواهد داد؟  دولتی که تمام اهرم‌های فشار خود را یک‌هفته‌ای از دست داد چه راهی برای مقابله دارد؟ کدام برگ برنده را رو می‌کند؟

وی با بیان اینکه کارشناسان آمریکایی پس از امضای برجام گفته بودند اکنون فشار به ایران راحت‌تر شده است، ادامه داد: درواقع  هدف واقعی از برجام  برای آمریکا این بود که با خالی کردن دست ایران راحت‌تر بتواند تحریم کند.

عضو هیأت علمی دانشگاه بوعلی سینا اذعان داشت: به نظر می‌رسد دولت بی‌تدبیر  به عقب‌نشینی‌های بیشتر می‌اندیشد و هر عقب‌نشینی فشار بیشتری در پی خواهد داشت!

وی گفت: دولت با فریبی که در برجام خورد  توان بازدارندگی کشور را به‌شدت ضعیف کرد، اکنون در برابر هر چرخش مهره شطرنج از سوی آمریکا چیزی در اختیار ندارد جز عقب‌نشینی بیشتر و برای اغفال افکار عمومی مردم  و فراموشی مسئله اصلی ، مسائل پیش‌پاافتاده‌ای مثل پخش یا عدم پخش فلان آهنگ را به مسئله اصلی مردم تبدیل می‌کند!!

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت