دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت 16:02   |   کد مطلب: 27648
حاجی‌دلیگانی
نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس با بیان اینکه با تمدید تحریم‌ها علیه ایران، برجام نقض شده، گفت: باید برابر آنچه در قانون آمده مجازات‌ها برای آمریکا که نقض این مذاکرات و برجام را با تمدید تحریم‌ها داشته، اعمال شود.

به گزارش نافع؛ حسینعلی حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ در خصوص تصویب تمدید تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی سنای آمریکا، اظهار کرد: آمریکایی‌ها از ابتدا با ملت ایران مشکل داشته و دارند و این نیست که با نوع دولت‌ها مشکلی داشته باشند؛

 

وی به سخن یکی از فرماندهان عالی رتبه نظامی آمریکایی در چند سال گذشته اشاره کرد و افزود: این فرمانده آمریکایی گفته بود که باید ملت ایران را از ریشه بخشکانیم و تمدید تحریم از ابتدا تاکنون و تشدید آن در شرایط فعلی به این بابت است که مردم را در تنگنا و سختی قرار دهند.

 

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس گفت: البته مردم ایران در این زمینه هوشیار هستند و دست فریبکارانه آمریکا را خوانده اند که در مقابل این فریبکاری‌ها کوتاه نیامده و نمی آیند.

 

وی گفت: امریکایی‌ها بدانند که با این تشدید تحریم‌ها علیه غیر از اینکه موجب مشخص شدن حقانیت ایران و پیوستن ملت‌های منطقه در حمایت از ایران به چیز دیگری نمی انجامد.

 

حاجی‌دلیگانی اذعان داشت: مجموعه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران کاملا" پایبند به ضوابط و نکانی بود که در برجام مطرح شده بود.

 

وی یادآور شد: تحریم‌ها علیه ایران هیچ ارزشی ندارد به جزء آنکه آمریکایی‌ها را در علو مردم منطقه محصور خواهد کرد.

 

نماینده مردم شاهین شهر و میمه در مجلس تمدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض برجام خواند و گفت: قطعا" این امر نقض برجام را دارد چرا در برجام نوشته شده بود که هرگونه اقدامی که از سوی کشورهای 1+5 اتفاق بیفتد که موجب شرایط محدود کردن کشور ایران شود، از جمله موارد نقض برجام خواهد بود و طبیعتا" اعمال تمدید تحریم‌های جدید و بیشتر قطعا" نقض برجام است.

 

وی خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از آقای ظریف وزیر امور خارجه ایران در این زمینه مراقبت کرده و اخیرا" هم دو نامه خوب به طرف‌های ما در مذاکرات نوشتند، اما لازم است که کلیت دولت هم در این زمینه واکنش نشان دهند؛ بخصوص آن دسته از دولتمردانی که ناظر این برجام بوده اند.

 

حاجی‌دلیگانی تأکید کرد: چنانچه برجام نقض شود، باید برابر آنچه در قانون آمده مجازات‌ها برای آمریکا هم اعمال شود.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما