دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 ساعت 10:38   |   کد مطلب: 27640
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی در خصوص ورود پارلمان سنا در تحریم های جدید علیه ایران و سعی در تصویب آن اظهار داشت: دولت باید این تحریم ها را از طریق برجام پیگیری کند و متقابلا آن ابزارهایی که در اختیارش دارد برای جلوگیری از این تحریم ها به کار بگیرد.

به گزارش نافع، حسن لطفی در گفت و گو با خبرنگار ما در رابطه با تمدید تحریم های جدید علیه ایران در پارلمان سنا اظهار داشت: این اولین باری نیست که آمریکا میخواهد ما را تحریم بکند، کار همیشگی آمریکا است ما از تحریم هایش هیچ واهمه ای نداریم و قطعا نمیتواند تاثیری  در ایران داشته باشد چرا که در طول این 38 سال ثابت شده است که هر وقت آمریکا تحریم کرده است ما در مقابل ضعف از خود نشان نداده و پیشرفت چند برابری کرده ایم.

 

وی ادامه داد: ما باید به داشته های خودمان اعتماد بکنیم و به منابع انسانی و منابع ملی خودمان اعتماد بکنیم تا باعث رشد و شکوفایی کشور خودمان باشیم.

 

لطفی تصریح کرد: ما باید به جایی برسیم که آنها نتوانند با تهدید و تحریم ما را از مسیر اصلی خودمان خارج بکنند.

 

این نماینده مجلس افزود: ما خوشبختانه از لحاظ امنیتی و و نظامی استعداد و امکانات بالایی داریم.

 

وی افزود: به نظرم این یک توهم بیش برای امریکا نیست همه دنیا آمریکا نیست، ملت ایران این تحریم ها را نمی پذیرد چرا که نقضی در برجام است.

 

لطفی خاطرنشان کرد: ما باید اعتماد به نفس، استقلال و اعتماد به نیروی داخلی را داشته باشیم و تقویت بکنیم، تحریم های آنها تأثیری بر سیستم سیاسی، اقتصادی و علمی ما نخواهد گذاشت.

 

وی با اشاره بر اینکه این تحریم ها نقض برجام است تصریح کرد: دولت ما نیز در مقابل این تحریم ها و تعهداتی که دارد سکوت نمیکند و متقابلا به تعهدات خود عمل نخواهد کرد.

این نماینده مجلس تأکید کرد: دولت باید تحریم های آمریکا را از طریق برجام پیگری کند، نمیتوانیم دست روی دست بگذاریم که هر تصمیمی آمریکا خواست برای ملت ما بگیرد و صدایمان در نیاید دولت ما نیز بایستی متقابلا آن ابزارهایی که در اختیارش دارد برای جلوگیری از این تحریم ها به کار بگیرد.

 

وی در پایان افزود: وقتی آمریکا به تعهداتش عمل نمیکند ما چرا به تعهدات خود عمل کنیم.

 

 

دیدگاه شما