دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 ساعت 10:45   |   کد مطلب: 27623
نشست صمیمانه انس و مودت فرماندهان حوزه های مقاومت،کانون های اقشاری و پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان کبودراهنگ در سالن اجتماعات تالار معلم این شهرستان برگزار شد.

به گزارش نافع  به نقل از کورنگ ،حجت الاسلام سید ابوالفضل حسنی از اعضای هیئت علمی موسسه حضرت امام خمینی(ره)در استان قم با اشاره به ویژگی های ماه مبارک رمضان گفت: پروردگار متعال ماه رمضان را قرار داد تا ما به استکمال نفس برسیم .

 

عضو هئیت علمی موسسه امام خمینی (ره) یکی از فواید این ماه الهی را تبدیل انسان  معیوب به انسان سالم  دانست و افزود:یکی از ویژگی ها و فواید این ماه تبدیل انسان معیوب به انسان سالم و تبدیل  انسان سالم  به انسان کامل می باشد و این ماه ماه خودسازی انسان هاست که باید از این فرصت طلایی و زمان نهایت بهره برداری انجام گیرد.

وی اظهار کرد:در قرآن کریم به زمان سوگند یاد شده است و این ماه رمضان یک ظرف زمانی فراگیر و عام برای همه مردم است و در این ظرف زمانی، عبادت با ضریب محاسبه می شود و پاداش مضاعف داده می شود بنابراین از این زمان باید نهایت استفاده را بکنیم و این ماه برای استکمال نفس است و این ماه زمان رسیدن به کمال و قرب الهی است.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به احادیث قدسی اضافه داشت:خداوند می فرماید این روزه برای من است و من پاداش این روزه را خواهم داد و من پاداش روزه دار هستم یعنی خداوند خود را منبع و سرچشمه کمالات و جمالات  هستم و روزه دار به کمال من و به قرب من خواهد رسید و با این نیت که به کمال الهی برسیم باید در این ماه به خودسازی بپردازیم.

وی با اشاره به غلبه روزه داران بر قوه شهوت خود در این ماه گفت:با توجه به روایات متعدد اگر انسان بتواند بر قوه شهوت خود غلبه کند عاقبت به خیر خواهد شد و ترک شهوت انسان را از آفات دور خواهد کرد و روزه داری و ماه رمضان بهترین روش برای کنترل شهوات نفسانی و رسیدن به کمال الهی است.

حجت السلام سید ابوالفضل حسنی مانوس شدن با قرآن در این ماه را از وظایف روزه دارن بر شمرد و خاطر نشان کرد:خلا خانوادگی قرآن باید برطرف شود و تاکید و سفارش من به شما خانواده های ایرانی این است که قرآن را در خانواده ها به صورت خانوادگی قرائت نمائید.

 خانوداه را تشویق به عمل به فرامین قرآنی کنیم که عمل به فریضه های قرآنی بسیاری از مشکلات جامعه مارا برطرف خواهد کرد.

وی با اشاره به فریضه امربه معروف و نهی از منکر در جامعه و ترک آن توسط جوامع اسلامی ادامه داد:سفارش ویژه قرآن به امر به معروف و نهی از منکر است که متاسفانه امروزه با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری و تصویب مجلس این فریضه الهی و واجب الهی  فراموش شده است و اگر امربه معروف ترک شود انسانیت از بین خواهد رفت و انسانیت همانند کاروانی است در یک کشتی و اگر یک نفر این کشتی را سوراخ نماید کشتی انسانیت غرق خواهد شد و بقای ارزش های انسانی وابسته به این فریضه است.

 اجرای گروه سرود و مداحی و شعر خوانی  همراه با محفل افطاری از دیگر برنامه های این نشست صمیمی بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت