آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 21 خرداد 1396 ساعت 20:41   |   کد مطلب: 27597
رئیس تبلیغات اسلامی اسدآباد گفت: بسیاری از دستگاه های فرهنگی شهرستان اسداباد در ترویج و توسعه فرهنگ نماز غفلت کرده‌اند.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام حسین گروسی بعد از ظهر یکشنبه در نشست شورای اقامه نماز با ارائه نکاتی پیرامون چگونگی خیرات و برکات نماز در دنیا و آخرت گفت: برای بیان اهمیت نماز همین بس که نخستین سئوال در روز قیامت پیرامون نماز است و اولین کاری که پیامبر اکرم(ص) و حکومت ایشان انجام داد اقامه نماز بود و مسجد قبا را تأسیس کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان اسداباد با انتقاد از غفلت دستگاه های فرهنگی در زمینه توسعه وترویج فرهنگ نماز عنوان کرد: نماز به‌عنوان یک حرکت عبادی نیازمند نهادینه شدن بیش از پیش در جامعه اسلامی است اما بسیاری از دستگاه های فرهنگی در انجام رسالت محوله خود در این زمینه غفلت کرده اند.

حجت الاسلام گروسی عنوان کرد: از آنجایی که در کشور ایران، حکومت اسلامی برقرار است و نهادینه کردن اقامه نماز به طور شایسته و بایسته نیز یکی از مقررات این حکومت اسلامی است دستگاه های فرهنگی باید تحقق این امر مهم در سطح کشور را در اولویت کاری خود قرار دهند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسدآباد از حضور کمرنگ جوانان و نوجوانان در مساجد به‌عنوان یک معضل یاد کرد و گفت: این بیانگر آن است که هرچه جلوتر می رویم توجه به ارزش‌های دینی واسلامی کمتر می‌شود، بنابراین این معضل زنگ بیدار باش برای دستگاه های فرهنگی است که باید به صورت ویژه در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نمازو حضور افراد در مساجد تلاش کنند.

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت