دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 22 خرداد 1396 ساعت 07:56   |   کد مطلب: 27591
مروری بر وعده های روحانی در ایام تبلیغات؛
روحانی و وعده هایش!/همه چشم به راه تحقق وعده هاییم!
نامزدهای انتخاباتی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده هایی به مردم داده اند که این وعده ها علت و دلیل اصلی بسیاری از آراء داده شده به آن نامزد می باشد حال حسن روحانی به عنوان منتخب دوازدهم مردم در پیشگاه ملت ملزم به اجرای وعده های خود به خصوص در حوزه معیشت است.

به گزارش نافع، انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم نیز با همه ی فراز و فرودهایش سپری شد در دوران تبلیغات ریاست جمهوری همه ی نامزدها در گوشه و کنار کشور و برنامه های خود وعده هایی را برای کسب نظر مردم ارائه دادند که امروز با گذشت ایام تبلیغات  بایستی در مقام عمل برآیند قطع به یقین بسیاری از کسانی که نامزدهای مورد نظر خود را برگزیده و به آنان رأی دادند این وعده ها را ملاک و معیار انتخاب خود قرار داده اند پس حال که جناب روحانی برای بار دوم رئیس جمهور کشور است بایستی به وعده های خود عمل کند.

 

 

به طور حتم عمل به وعده های داده شده توسط رئیس جمهور منتخب یک خواست و مطالبه عمومی از جانب نه فقط طرفداران خود نامزد بلکه همه مردمی است که برای حل مشکل کشور چشم به سرپنجه های مدیریت دولت دوازدهم دارند، هرگونه سستی و خلف وعده در انجام وعده های داده شده به ویژه مسائل و مشکلات اساسی مردم و کشور نظیر معیشت و اشتغال موجب ایجاد تصویری ناکارآمد نه فقط از دولت دستگاه اجرایی کشور بلکه از تمام حاکمیت در بین مردم خواهد بود، و موجبات سرخوردگی و نارضایتی مردم بالاخص اقشار ضعیف و متوسط جامعه که پشتیبانان اصلی انقلاب می باشند خواهد شد.

 

 

به همین منظور و برای مرور وعده های داده شده در حوزه های اساسی مردم سعی کردیم نگاهی به برنامه های حسن روحانی در ایام تبلیغات بیاندازیم.

 

وعده های حمایتی

 

مهمترین وعده های حمایتی روحانی از اقشار ضعیف جامعه که در برنامه های اعلامی خود در ایام تبلیغات داده است به شرح زیر می باشد.

 

 

تحقق عدالت درآمدی و زدودن چهره فقر از کشور یکی از مواردی است که در برنامه ها و وعده های روحانی برای دوره دوم 4 ساله خود بسیار بیش از سایر موارد مورد توجه مردم قرار گرفت.

 

 

به همین خاطر در اهداف دولت دوازدهم که در ایام تبلیغات منتشر شد روحانی و تیم اقتصادی اش متعهد شدند در همین راستا برنامه‌ای به منظور بهبود وضعیت رفاهی 8 تا 10 میلیون نفر از خانوارهایی که در پایین‌ترین سطح زندگی می‌کنند را عملی کنند.

 

 

یکی دیگر از وعده ها طرح توانمندسازی روستاییان است که در این طرح دولت متعهد شده است معادل ریالی  3 میلیارد دلار از منابع ارزی بدست آمده در نتیجه افزایش درآمدهای نفتی را طی چهار سال در جهت بهبود شرایط درآمدزایی روستاها با نرخهای ترجیحی سرمایه‌گذاری کند.

 

 

دولت وعده داده است که در روستاهای گروه یک به نسبت یک به سه و در گروه 2 به نسبت 1 به 2 حمایت کند بدین معنی که به ازای هر یک واحد که روستاییان در صنایع روستایی سرمایه‌گذاری کنند دولت در روستاهای گروه 1، سه واحد برای سرمایه‌گذاری هزینه خواهد کرد.

 

 

وعده حمایتی دیگری که دولت به آن متعهد شده است طرح کارورزی می باشد هر چند در ایام تبلیغات ریاست جمهوری طرحی با عنوان کارانه توسط قالیباف ارائه شده بود دولت به بهانه خرید رأی و تخلف انتخاباتی آن را مورد حمله قرار داد به طوری که سایت طراحی شده در این خصوص را فیلتر کرد.

 

 

در حالی که سهام عدالت از طرح ها و عملکردهای خوب دولت قبل از روحانی به حساب می آید و هدف از آن بهره مندی تمام مردم ایران از ثروت های کشور است روحانی وعده طرح اصلاح ساختار سهام عدالت را جزء برنامه های خود در دولت جدید اعلام کرده است.

 

 

صیانت از کاهش تورم، تأمین مالی تولید و اشتغال که شامل دو برنامه‌ی اصلاح نظام بانکی و توسعه بازار سرمایه است نیز موارد دیگری بود که در ایام قبل از انتخابات و بازار تبلیغات ریاست جمهوری از آنها به عنوان قولهای خود برای 4 ساله بعدی نام برد.

 

 

اصلاح سیاست‌های تجاری و تسهیل در تجارت، حضور در زنجیره ارزش تولید جهانی، جذب سرمایه‌گذاری خارجی با محوریت صرفه‌جویی انرژی اینها نیز وعده هایی بوده است که دولت در زمینه های اقتصادی به بخش نخبگانی اقتصاد ارائه داده است در حالی که چه در زمینه صادرات و تجارت و چه در زمینه جذب سرمایه گذاری های خارجی دولت در 4 سال گذشته سیر نزولی داشته است.

 

 

به صورتی که همان دولتمردان و شخص روحانی که بیشترین انتقاد را به واردات بی رویه از چین توسط دولت احمدی نژاد را داشته اند بر اساس آمارها رکورد دار واردات از چین دولت روحانی می باشد، امید است دولت بتواند در 4 ساله دوم برتری محسوس صادرات بر واردات را عملی کند.

 

 

در حالی که مقابله با فساد از شعارها، برنامه ها و گله های اساسی روحانی بوده است اما شائبه های متعدد و حاشیه های فراوان حول نزدیکان خود در تمام 4 سال گذشته به شدت این ادعاهای او را با چالش مواجه کرده است همچنین وقوع فساد 12 هزار میلیارد تومانی در صندوق فرهنگیان و چندین مورد دیگر همچون ماجرای کرسنت میزان عددی فساد در کشور ما را کیلومترها جا به جا کرد.

 

وعده هایی که روحانی در همدان داد

 

در خصوص استان همدان نیز روحانی هم در سفر استانی خود و هم سفر تبلیغاتی در اردیبهشت 96 وعده هایی را داد که برخی از آنها تاحدی عملی شده است و اینک همگان چشم به اجرایی شدن مابقی آنها دوخته اند.

 

 

بعضی از وعده های داده شده در سفر استانی روحانی به همدان در دولت یازدهم به شرح زیر است که بخشی از آنها همچنان منتظر اقدامات عملی و اجرایی و عملی شدن است؛

 

 

-افتتاح و آغاز عملیات اجرایی 9 طرح عمرانی، صنعتی و خدماتی شامل { خط انتقال پساب تسویه‌خانه همدان به نیروگاه، برج خشک نیروگاه مفتح، تقاطع غیرهمسطح پیامبر اعظم(ص)، سیستم‌های نوین آبیاری و کارخانه تولید فویل آلومینیومی در استان همدان } و صدور دستور آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه دیگر

 

-  افتتاح بیمارستان فوق تخصصی قلب و عروق فرشچیان همدان

 

- اجرای 42 طرح و پروژه عمرانی با اعتبار 847 میلیارد تومان برای همدان در بخش های حمل و نقل، سد سازی، آب و فاضلاب، تاسیسات دانشگاهی، بهداشت و سلامت، گردشگری و معدن

 

- اتمام راه آهن همدان - تهران با اعتبار 271 میلیارد تومان، اتمام آزادراه ساوه - همدان،  اتمام طرح‌های بیمارستانی و اضافه شدن حدود 900 تخت بیمارستانی و همچنین بهره‌برداری از سدهای کلان

 

روحانی در سفر تبلیغاتی اردیبهشت ماه خود همزمان با افتتاح نیمه کاره و عجولانه قطار همدان گفت: امروز راه آهن همدان افتتاح شد. یک ماه دیگر هم راه آهن کرمانشاه افتتاح می شود و ماه بعد راه آهن ارومیه افتتاح می شود و ماه بعدش راه آهن رشت و ماه بعدش راه آهن تبریز.

 

 

احیاء سازمان ملی جوانان، طرح کارورزی و ایجاد اشتغال خود کفایی در بنزین و صادرات آن وعده های دیگری بود که روحانی در سفر تبلیغاتی خود به همدان از آنها یاد کرد و نام برد در حالی که زنگنه وزیر نفت دولت در روزهای اخیر خودکفایی در تولید بنزین را تکذیب کرده است و آن را به مخالفان خود نسبت داد.

دیدگاه شما