آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 21 خرداد 1396 ساعت 13:19   |   کد مطلب: 27587
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اسدآباد از برگزاری یک دوره آموزشی نشان ملی، مرغوبیت کالا و معرفی رشته‌های صنایع‌دستی برای دهیاران و صنعتگران در این شهرستان خبر داد.

به گزارش نافع کامران اکبری‌شایگان در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ از برگزاری یک دوره آموزشی نشان ملی، مرغوبیت کالا و معرفی رشته‌های صنایع دستی برای دهیاران و صنعتگران در این شهرستان خبر داد.

 

وی گفت: این دوره آموزشی به منظور آشنایی هرچه بیشتر دهیاران با رشته‌های صنایع‌دستی و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از طریق آموزش و توسعه کارگاه‌ها  توضیحات لازم ارائه شد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اسدآباد خاطرنشان کرد: مربی این دوره آموزشی آقای کامران امجدیان کارشناس معاونت صنایع دستی استان همدان بودند.

 

وی با بیان اینکه در حوزه صنایع دستی از ابتدای سال 87 تا کنون بالغ بر هزار و 335 نفر کارآموز و هنرجو در این شهرستان وجود دارد، گفت: این اداره آموزش های لازم در رشته‌های مختلفی از جمله سراجی سنتی، معرق شیشه، قلم‌زنی روی مس، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی، رودوزی سنتی، گلیم بافی، معرق و منبت، نقاشی روی سفال و گره‌چینی  آموزش داده شده است.

 

اکبری‌شایگان گفت: مجموعا" 37 درصد هنرآموز در شهر و 63 درصد در روستا آموزش دیده اند.

 

وی با بیان اینکه در سال 92 نیز یکی از آثار ابتکاری در رشته ساخت سازهای سنتی توسط آقای عبداله عبدی موفق به اخذ نشان ملی صنایع دستی شد، گفت: از جمله کارگاه های فعال میتوان به کارگاه مبل و منبت،  سفال و سرامیک، سراجی سنتی، نقاشی روی سفال رو لعابی و ...  اشاره کرد.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اسدآباد در خصوص بیمه هنرمندان نیز گفت: در شهرستان بالغ بر 100 نفر از مزایای بیمه تامین اجتماعی بهره مند هستند.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت