آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 20 خرداد 1396 ساعت 22:13   |   کد مطلب: 27580
معاون فرهنگی اداره‌کل ارشاد همدان از اعلام فراخوان چهاردهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی استان همدان خبر داد و گفت: این دوره از جشنواره امسال به میزبانی شهرستان تویسرکان برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، مجید فروتن در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: چهاردهمین جشنواره هنرهای تجسمی استان همدان 12 و 13 شهریور ماه در راستای برقراری عدالت اجتماعی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی در سطح استان به میزبانی شهرستان تویسرکان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره با در نظر گرفتن اهداف مختلفی پیش‌بینی شده است، گفت: می‌توان گفت این جشنواره ویژه جوانان استان است چرا که افراد در رده سنی 15 تا 35 سال می‌توانند در آن شرکت کنند بر این اساس فرصتی در اختیار جوانان استان قرار داده می‌شود تا استعدادهای هنری خود را ابراز کنند.

معاون فرهنگی اداره کل ارشاد همدان عنوان کرد: ایجاد فضایی سالم و سازنده برای شناسایی توانمندی و خلاقیت هنرمندان، ایجاد بستری مناسب برای رشد و شناخت استعدادها، ارتقاء انگیزه و حس خلاقیت در حوزه‌های هنری، ایجاد فضایی هنری برای ارتباط نزدیک هنرمندان جوان استان با اساتید پیشکسوت و تبادل اندیشه‌ها و فراهم ساختن زمینه مناسب برای رقابتی سازنده در راستای ارتقاء کیفی آثار هنری از جمله اهداف این جشنواره است.

فروتن با اشاره به بخش‌های مختلف این دوره اعلام کرد: هنرمندان می‌توانند در بخش‌های گرافیک (طراحی پوستر و آرم)، کاریکاتور، نقاشی، تصویرسازی، طراحی، تهذیب و حجم (گل و سفال) آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی اظهار داشت: نگاه هنرمندان به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال»، دفاع مقدس، نماز، ترویج فرهنگ صلح و بشردوستی، صرفه‌جویی، سبک زندگی و حقوق شهروندی در اولویت ستاد برگزاری جشنواره است.

فروتن با بیان اینکه انتخاب موضوع در همه بخش‌های جشنواره در مرحله نخست داوری آزاد است گفت: آخرین مهلت ارسال آثار در قالب لوح فشرده به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌های استان 20 مردادماه بوده و جشنواره 12 و 13 شهریور ماه به میزبانی تویسرکان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت