دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 خرداد 1396 ساعت 16:31   |   کد مطلب: 27533
حاشیه های سنگین تر از متن نخستین نشست قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان پس از انتخابات
از درگیری لفظی فرماندار و معاون رئیس جمهور تا گمراهی و کم اطلاعی مردمی که به روحانی رای نداده اند
نخستین جلسه قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان پس از انتخابات در حالی روز گذشته با حضور معاون رئیس جمهور برگزار شد که حواشی آن سایه سنگینی بر اصل جلسه و اقدامات در جهت رفع بیکاری و مشکلات اقتصادی استان انداخته بود.

به گزارش نافع، نخستین حاشیه این جلسه با درگیری لفظی رئیس میراث فرهنگی و گردشگری کشور و معاون رئیس جمهور که اصالتا ملایری است با فرماندار تویسرکان روی داد.

با توجه به اینکه ثبت ملایر به عنوان شهر مبل و منبت  موجب اعتراض  فرماندار تویسرکان شده بود ، دکتر زهرا احمدی پور او را به خاطر ایجاد رقابتهای بی حاصل منطقه ای مورد انتقاد قرار داد.

 

این در حالی بود که مومیوند فرماندار تویسرکان  از حواشی ایجاد شده در فضای مجازی و ایجاد کمپین  اعتراضی مردم تویسرکان در شبکه های اجتماعی  ابراز ناراحتی کرد و گفت:که این اقدام میراث فرهنگی ما را با مشکلات فراوانی در شهرستان تویسرکان مواجه کرده است.

ناراحی شدید معاون ملایری رئیس جمهور از  سخنان فرماندار تا جایی بود که  خواستار برخورد استاندار با فرماندار شد.

 

وی خطاب به مومیوند با بیان اینکه اشکال اصلی از طرف شما مطرح شد، اظهار کرد: شما با بیان مسائلی نادرست به نماینده تویسرکان موجب ایجاد یک رقابت منطقه ای بی مورد شده اید.

 

احمدی پور با تاکید بر اینکه شما در مورد موضوعی که اطلاعات ندارید مسایلی را به نماینده ها مطرح کردید، ادامه داد: برای مسئله مطرح شده کمیته فنی تصمیم می‌گیرد اما شما موضوع را به یک رقابت منطقه‌ای تبدیل کردید و نباید این گونه شود.

 

معین دولت در  قرارگاه اقتصاد مقاومتی در استان همدان مجدد با لحن تند خطاب به فرماندار تویسرکان با تاکید بر اینکه   استاندار همدان باید در قبال این حرکت از شما بازخواست کند ادامه داد : شما با دادن اطلاعات غلط موجب درگیری نمایندگان و رقابتهای بی حاصل منطقه ای شدید.

 

 

استاندار همدان در بخشهایی از این جلسه با اشاره به حضور خود در دادسرای کارکنان دولت گفت:این تعداد که ما در قوه قضاییه در تهران دیدیم انسانهای شریفی هستند که حداقل فرصت دفاع کردن را به انسان می دهند.

 

به نظر می رسد این جملات  را باید به حساب اختلافاتی گذاشت که استانداری همدان با مجموعه دستگاه قضایی استان در چند ماه گذشته داشته است.

 

اشاره  استادندار همدان  به اینکه در جایی گفته است :اگر حرفی بزنم که از توانم خارج باشد  خالیباف هستم  و شکایت از او در این زمینه از دیگر نکات حاشیه ای و مهمی بود که همچنان از سایه سنگین  انتخابات بر روند کار و اقدامات اجرایی استان خبر میداد.

 

 

انتقدهای چند باره استاندار نسبت به نقدهای وارده رقیبان انتخاباتی به دولت با این عنوان که این نقدها  سیاه نمایی عملکرد نظام به بهانه نقد دولت در انتخابات بوده است   و همچنین تاکید بر اینکه جاهایی که تخریب زیاد بوده است رقیب روحانی در استان بیشتر رای آورده باز هم اثبات این مدعا بود که که تا مدتها قرار است انتخابات  نقل جلسات دولت باشد.

 

 

از نکات بسیار مهم در این نشست را باید اشاره استاندار و شیرکوند به آراء مخالفین دولت در انتخابات دانست.

 

در حالی که استاندار ابتدا  از تاکید رهبری بر حلم و داشتن ظرفیت هر دو طرف برنده و بازنده انتخابات سخن گفت ؛اما نیکبخت  در سخنانش با اینکه شدت تخریبها علیه دولت بسیا زیاد بود افزود: باید بگوییم  مردم بر ما منت گذاشتند وگرنه این تخریبها میتوانست موجب گمراهی اکثریت شود.

 

معنای دیگر این حرف استاندار را باید گمراهی 16 میلیون نفر آرا رقیب و 16 میلیون نفری دانست که اساس در انتخابات به هر دلیلی مشارکت نکرده اند دانست.

 

 

معاون سرمايه‌گذاري سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري نیز در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه درست است که خدمات فراوانی انجام شده است اما باید بدانیم در قبال بخشي از مردم نامهرباني کرديم چرا که این خدمت را به خبر و اطلاع مردم نرساندیم و کم اطلاعی  برخي افراد موجب شد که به وظایف خود بخوبی عمل نکنند و برخي از سياه‌نمايي‌ها دامن نظام را گرفت.

 

 

 سعید شیرکوند ادامه داد:اگر اطلاع داده می شد به مردم لطف شده بود زیرا اکنون که گرد و خاکها نشست شاید آنها احساس کنند وظیفه خود را به خاطر بی اطلاعی خوب ایفا نکرده اند

 

به عبارت بسیار روشن  این سخن سعيد شيرکوند به این معنی است که همه ی این 32 میلیون نفری که به هر دلیلی به دولت رای نداده اند افراد کم اطلاعی هستند وگرنه قطعا اگر افراد مطلعی بودند  ؛وظایف خود را به درستی انجام می دادند ، به اشتباه نمی افتادند و روحانی را انتخاب می کردند.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما