آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 16 خرداد 1396 ساعت 16:46   |   کد مطلب: 27515
مدیرکل دامپزشکی استان همدان گفت: با توجه به اقدامات انجام شده موردی در رابطه با تب کریمه کنگو در استان همدان مشاهده نشده است.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از رزن، محمودرضا رسولی بعد از ظهر امروز در بازدید از تنها کشتارگاه این شهرستان اظهار کرد: یکی از وظایف دامپزشکی کنترل و پیشگیری از بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام است.

وی با بیان اینکه یکی از این بیماری ها بیماری تب کریمه کنگو است، آن را یک بیماری ویروسی دانست و گفت: دو راه برای  انتقال این بیماری به انسان و جود دارد؛ یکی از طریق گوشت و ترشحات آلوده دام‌های مبتلا  به این بیماری و دیگری از طریق گزش کنه.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان افزود: برای پیشگیری از انتقال این بیماری اداره دامپزشکی استان برنامه‌هایی در دستور کار خود قرار داده که از جمله آن این است  که در سال 95 موفق شدیم کل کشتارگاهای صنعتی سطح استان را مجهز به سیستم پیش‌سرد کنیم.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 80 درصد گوشت مصرفی در استان از مسیر پیش‌سرد به دست مشتریان می‌رسد؛ از ساماندهی 25 اکیپ سم پاشی در سطح استان برای مقابله با انگل‌های خارجی به ویژه این بیماری و کنه‌ها خبر داد.

رسولی سم‌پاشی را یکی از مهمترین عوامل مبارزه با انگل‌ها دانست و افزود: با توجه به اقدامات انجام شده موردی در رابطه با تب کریمه کنگو در سطح استان مشاهده نکردیم اما کماکان لازم است مسائل بهداشتی توسط مردم رعایت شود.

وی با اشاره  به انجام کشتار دام در روستاها گفت: قاعدتا روستاهای نزدیک شهرها یا کشتارگاها باید به وسیله کشتارگاهای داخل آن شهر سرویس‌دهی شوند و این آمادگی وجود دارد تا این کشتارها را به کشتارگاها منتقل کنیم.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان ادامه داد: در شهرستان رزن همین اراده وجود دارد که با هماهنگی انجام شده برنامه‌ریزی خواهد شد که کشتارهای دام که در یکی از روستاها انجام می‌شود به داخل کشتارگاه منتقل شود.

فرماندار رزن نیز با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ماست، اظهار کرد: اگر کشتارگاه شهرستان رزن استانداردهای تعیین شده را رعایت نکند به طور حتم با مسوولان آن برخورد خواهد شد.

فتحعلی حسینی با بیان اینکه باید استانداردهای بهداشتی در شهرستان رزن را پیاده کنیم، گفت: تذکرات لازم به مسئولان کشتارگاه رزن داده شده است، بنا شد این کشتارگاه خیلی سریع بتواند استانداردهای لازم را داشته باشد که برای سلامتی مردم مشکلی پیش نیاید.

انتهای پیام/

دیدگاه شما