دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 15 خرداد 1396 ساعت 08:27   |   کد مطلب: 27499
مسئول ستاد دائمی برگزاری یادواره‌ شهدای شهر مریانج از برگزاری یادواره شهدای فصل بهار همزمان با سالروز رحلت ملکوتی بنیان گذار کبیر انقلاب و قیام 15 خرداد خبر داد.

به گزارش نافع، حمیدرضا محمدی در جمع خبرنگاران افزود: این مراسم با سخنرانی حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، دوشنبه 15 خرداد ساعت 22 در مسجد جامع شهر مریانج برگزار می شود.
وی ادامه داد: یادواره شهدای فصل بهار مریانج به گرامیداشت یاد و خاطره 33 شهید والامقام به ویژه سردار شهید عباس فرجی، جانشین گردان 154 حضرت علی اکبر(ع) و سردار شهید حمیدرضا یکن آبادی، فرمانده گردان حضرت ابوالفضل(ع) و از شهدای ورزشکار استان اختصاص دارد.
محمدی یادآور شد: مردم مریانج از آغازین روزهای دفاع مقدس با تقدیم شهید محمود اقبالی در عملیاتهای متعدد حضور یافته و آخرین شهید به نام کاظم عابدی را نیز 12 فروردین 1390 در درگیری با گروهک تروریستی پژاک، تقدیم انقلاب کرده اند.
وی خاطرنشان کرد: مریانج در دوران دفاع مقدس 9 هزار نفر جمعیت داشت که از این بین 153 شهید و یک هزار و 500 ایثارگر را به نظام و انقلاب اسلامی تقدیم کرده است.
مسئول ستاد دائمی برگزاری یادواره شهدای شهر مریانج با بیان اینکه مریانج به لحاظ تعداد شهدا به نسبت جمعیت مقام سوم را در کشور دارد، گفت: در کشور به ازای هر 200 نفر یک شهید، در استان همدان به ازای هر 120 نفر یک شهید، اما در مریانج به ازای هر 60 نفر یک شهید وجود دارد.
وی بیان کرد: هشت سردار شهید به نامهای حبیب ا... مظاهری، علیرضا حاجی بابایی، هادی فضلی، اکبر یارمحمدی، اسماعیل شکری موحد، عباس فرجی، علیرضا دهقانی و حمیدرضا یکن آبادی از این شهر بوده اند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت