دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 12 خرداد 1396 ساعت 14:52   |   کد مطلب: 27460
معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت و معدن همدان:
۲۴۰۰ واحد انبار در سامانه جامع انبارها در همدان ثبت نام کردند
معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت و معدن همدان با بیان اینکه ۲۴۰۰ واحد انبار در سامانه جامع انبارها در همدان ثبت نام کرده‌اند گفت: واحدهای صنفی همدان برای عضویت در سامانه انبارها تا پایان خرداد فرصت دارند.

به گزارش نافع، مصطفی اسدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه شناسایی انبارها توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته است، اظهار داشت: حدود 60 هزار واحد صنفی در استان همدان وجود دارد.

وی با بیان اینکه آهن فروشان و لوازم خانگی از جمله اتحادیه‌هایی هستند که به طور حتم باید در سامانه انبارها ثبت شوند، عنوان کرد: باید تا پایان خرداد ماه بانک اطلاعاتی انبارهای واحدهای صنفی تکمیل شود.

اسدی گفت: تاکنون 2400 هزار واحد انبار در سامانه جامع انبارها ثبت نام کرده‌اند و تا پایان خردادماه تمام واحدهای همدان باید در این سامانه ثبت نام کنند در غیر این صورت برای صدور بارنامه با مشکل مواجه می‌شوند.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت و معدن همدان بیان کرد: این سامانه در راستای ساماندهی نظام تأمین و توزیع و مواد پنج و ششم مبارزه با قاچاق کالا و ارز طراحی شد و افرادی که دارای شغل و واحد انبار هستند باید در این سامانه ثبت نام کنند.

وی با بیان اینکه هدف از این طرح تعیین دقیق مبدأ و مقصد بار است عنوان کرد: با این شیوه امکان سوء استفاده ‌ای احتمالی و قاچاق کالا کاهش یافته و واحدها تنها از این طریق می توانند صدور بارنامه داشته باشند.

اسدی تصریح کرد: با توجه به ضرورت شفافیت نظام توزیع تسهیل فرآیند تجارت، این دفتر موظف به پیاده‌سازی سامانه جامع انبار و سامانه شناسه دار کردن کالا شده است.

معاون امور اقتصادی و بازرگانی سازمان صنعت و معدن همدان افزود: از 15 اردیبهشت ماه این طرح برای بنادر و گمرکات اجباری شد و از تیرماه نیز به صورت سراسری این طرح مشمول بارهای داخلی نیز می‌شود.

اسدی با بیان اینکه سامانه جامع انبار مجوز صدور بارنامه را می دهد، گفت: اگر اطلاعات انباری در این سامانه ثبت نباشد، امکان صدور بارنامه را نخواهد داشت.

وی مطرح کرد: نهادهای اصناف، سازمان جهاد کشاورزی، دانشگاه علوم پزشکی، امور صنایع، اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی، شرکت پخش فرآورده های نفتی نیز باید برای اجرای بهتر این طرح همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت