آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 11 خرداد 1396 ساعت 20:36   |   کد مطلب: 27441
سالی که نکوست از بهارش پیداست
بهشت ورزش همدان در اردیبهشت بهار
ورزش استان همدان در فصل بهار حسابی گل کاشت و درخشش ورزشکارانش در میادین بین‌المللی حسابی همه را سر ذوق آورد که اگر به ضرب‌المثل معروف «سالی که نکوست از بهارش پیداست» توجه کنیم، باید منتظر درخشش ورزش استان در سال 96 باشیم.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، ورزش استان همدان در ابتدای سال جاری تلخی و شیرینی‌های بسیاری داشت که اگر واقع‌بین باشیم، شیرینی آن آنقدر زیاد بود که تلخی بر کاممان نماند و حسابی سر ذوق آوردمان.

شاید نام «اردیبهشت 96» در ورزش استان حسابی خاطره‌انگیز شود، ماهی که ورزشکاران جوان و پرامید همدانی در میادین مختلف بین‌المللی و آسیایی خوش درخشیدند تا مدال‌های رنگارنگی به ویترین افتخارات ورزش استان اضافه شود.

زن و مرد از ورزشکاران همدانی در رشته‌های مختلف انفرادی و تیمی مدال‌های گوناگونی برای مادستان به ارمغان آوردند تا بهشتی برای ورزش استان در بهار اردیبهشت پدید آید، اما در کنار اینها نباید از تلخی عدم صعود تیم شهرداری به لیگ دسته اول نیز به راحتی عبور کرد و حتی به دلیل گرفتن چند مدال با ارزش توسط تنی چند از ورزشکاران خوب همدان، بر باد آنها خوابید و مشکلات را نادیده گرفت.

مشکلات امروز ورزش همدان تلخی است که بر جای مانده است، اما در این مطلب فقط درباره شیرینی اردیبهشت ورزش استان باید گفت و بحث مشکلات همیشه داغ و البته باز است.

مدالی برق‌آسا در صفحه شطرنج

اولین افتخار بین‌المللی ورزش استان در اردیبهشت ماه شاید متعلق به یک جوان کم نام و نشان باشد در یک رشته خاص.

امیرمسعود مرادی شطرنج‌باز همدانی در میدان جوانان آسیا پشت صفحه سیاه و سفید شطرنج نشست و خانه‌های سفید را برای سفیدبختی خودش در این رویداد الگو قرار داد و در نهایت به مدال برنز رسید.

این شطرنج‌باز آینده‌دار همدانی در بخش برق‌آسا توانست با کسب هفت امتیاز از 9 بازی انجام داده به عنوان سومی برسد اولین چراغ مدال‌آوری استان در نیمه نخست سال 96 در عرصه‌های آسیایی و بین‌المللی روشن کند.

طلای بلندقامت در والیبال

سالهاست که تلاش کرده است تا جا پای بزرگان بگذارد و روزی در میان کهکشان والیبال دنیا جزو ستاره‌های پرنور و البته پرفروغ باشد و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نبوده است.

سعید جواهری‌توانا بلند قامت تیم ملی والیبال امید ایران که در همه رده‌های ملی نیز عضویت داشته است و این بار در ترکیب تیم ملی زیر 23 ایران در رویداد آسیایی به میدان رفت.

پسر محجوب همدانی‎‌ها به همراه دیگر یاران تیمش آنقدر خوب ظاهر شدند تا در میزبانی اردبیلی‌ها سربلند خارج شوند و در فینال این رویداد بزرگ آسیایی بر حریف چشم بادامی خودشان چیره شوند.

جواهری‌توانا جزو بازیکنان کلیدی و اصلی تیم امید بود و در بازی برابر ژاپن در فینال این رقابت‌ها نیز به عنوان یار اصلی وارد میدان شد و کار کردند که همه والیبال آسیا تام قد به احترامشان بایستند.

این بلندقامت همدانی در نهایت مدال خوش‌رنگ طلا را بر گردن خودش آویزان دید تا افتخاری بر افتخارات والیبال همدان افزوده شود.

برنز پرچمدار کاروان ایران

یکی دیگر از میادین مهم بین‌المللی که ورزش همدان در آن صاحب ورزشکار بود بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی کشور آذربایجان بود که استان همدان صاحب دو ورزشکار بود.

یکی از این ورزشکاران مه‌لقا جام‌بزرگ بود، ورزشکار با اخلاق و محجبه همدانی که یکی از اسطوره‌های ورزش همدان است و در سن جوانی امید ورزش همدان در آوردگاه‌های مهم آسیایی و جهانی است.

این بانوی تیرانداز کشورمان به عنوان پرچمدار کاروان ایران در این بازی‌ها رسالتی مهم را در پیش داشت و در آخر هم توانست به مدال برنز، رسالت ملی و البته ورزشی خود را به خوبی اتمام بخشد.

جام‌بزرگ تیرانداز تپانچه تیم ملی کشورمان در وضعیت نشسته، درازکش و ایستاده تیرهای خود را شلیک کرد که طی آن و در مجموع امتیازهای به دست آمده در هر وضعیت با ۴۴۱.۲ امتیاز به عنوانی بهتر از سومی نرسید و پس از دیگر ورزشکاران کشورمان به مدال برنز رضایت داد.

طلایی از جنس ساندا

در نهایت به حق خودش در عرصه‌های بین‌المللی رسید، پسری که در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و به نوعی آینده‌دار ووشو استان در کشور خواهد بود.

فرود ظفری ووشوکار خوب استان در این سالها تلاش بی‌شمار و البته خستگی ناپذیری کرد تا در نهایت ختم به مدال طلایی‌رنگ بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی شد

به آذربایجان رفته بود که با دست پر برگردد که در نهایت به این مهم هم رسید تا یک افتخار به یادماندنی در ووشو همدان به یادگار بگذارد.

به طور حتم در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن دارد هرچند شیرینی کسب مدالش زیاد دوام نداشت و غم از دست دادن برادر خود بر رؤیای مدال‌آوری‌اش چیره شد.

طلایی از ماسه‌های ساحل

بازیکن ارزشمند و با تجربه هندبال کشورمان در ترکیب تیم ملی ساحلی به میدان رفت تا استان همدان در رویداد قهرمانی آسیا در این رشته صاحب ورزشکار باشد.

مهدی خوش‌قدم، هندبالیست خوب همدان که در تیم‌های متعدد کشورمان به میدان رفته است، توانست به همراه تیم ملی کشورمان در مسابقات آسیایی هندبال ساحلی به عنوان یاز اصلی به میدان برود و دست آخر نیز با مدال ارزشمند و تیمی طلا به کار خودش پایان دهد.

خوش‌قدم به همراه دیگر هم‌تیمی‌هایش تلاش کردند تا علاوه بر کسب مدال طلای آسیا، جواز حضور در مسابقات جهانی را هم کسب کند.

برنزی از پیست تارتان

از چهار نماینده استان در مسابقات نوجوانان دو و میدانی‌کار آسیا، فقط یک ورزشکار موفق شد روی سکو برود و ویترین افتخارات دو و میدانی همدان را پربارتر کند.

سیدامیر زمانپور در ماده 3000 متر این رقابت ها با زمان هشت دقیقه و 49 ثانیه و 34 صدم ثانیه نخستین مدال برنز ایران را کسب کرد.

این ورزشکار نوجوان استان پدیده نوظهوری است که قطعاً در آینده مدال‌های بیشتری برای این و رشته ورزشی به ارمغان خواهد آورد قطعاً شاگرد ممتاز مکتب دو و میدانی خوب همدان خواهد بود.

عنوان سومی این ورزشکار خوب همدانی برای ورزش استان کمتر از طلا نیست.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت