دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 1 خرداد 1396 ساعت 22:27   |   کد مطلب: 27278
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: نحوه هدایت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان باید همزمان با توانمندسازی مدیران و مشاوران مدارس مورد بازنگری قرار گیرد.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، مصطفی خزاعی  ظهر امروز در همایش هدایت تحصیلی قطب غرب کشور در همدان اظهار داشت: هدایت تحصیلی در آینده شغلی دانش‌آموزان نقش قابل توجهی دارد در این راستا باید این هدایت باید متناسب با ظرفیت‌های موجود به نحوه مطلوبی انجام شود.

وی با اشاره به مشکلات زیرساختی در سامانه هدایت تحصیلی که مورد اعتزاض مدیران مدارس است، افزود: در زمینه نیروی انسانی از نظر کمی و کیفی با تنگناهایی مواجه هستیم در این راستا برای پاسخگویی به نیاز تربیتی و تحصیلی دانش‌آموزان باید افزایش جذب نیرو در اولویت قرار گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان خواستار افزایش جذب نیروی مشاور در مدارس شد و بیان کرد: به ازای هر 15 نفر دانش‌آموز یک ساعت مشاوره لحاظ شده است که این امر آسیب جدی به دانش‌آموزان وارد می‌کند.

وی گفت: کیفیت‌بخشی و توانمندسازی نیروهای مشاور در مدارس از لحاظ تأمین نیاز برنامه‌ای و اعتباری از مهمترین درخواست‌هایی است که باید برای بروزرسانی اطلاعات مشاوران مدارس در اولویت قرار گیرد.

خزاعی خواستار رفع ضعف‌های زیرساختی طرح هدایت تحصیلی شد و تصریح کرد: نحوه هدایت تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان باید همزمان با توانمندسازی مدیران و مشاوران مدارس مورد بازنگری قرار گیرد.

وی بر توانمندسازی مدیران مدارس برای پیشبرد اهداف طرح هدایت تحصیلی تأکید کرد و افزود: هدایت تحصیلی و فعالیت‌های تربیتی نیازمند مدیران توانمند است اما با وجود اجرای طرح تعالی مدیران، کیفیت آموزشگاهی ارتقا نیافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان اظهار داشت: امسال فرایند هدایت تحصیلی نسبت به سال قبل روند بهتری در پیش گرفته است که ادامه این روند و رفع ایرادات آن می‌تواند به هدایت درست دانش‌آموزان و رضایت بیشتر خانواده‌ها منجر شود.

وی با اشاره به حماسه حضور ملت ایران در انتخابات 29 اردیبهشت عنوان کرد: دولت باید با استفاده از ظرفیت و توان کارشناسی کشور تا چهار سال آینده خدمات پرتوان و شاداب‌تری را به مردم ارائه دهد.

خزاعی مردم کشور را شایشته بهترین‌ها دانست و افزود: مردم به سطحی از آگاهی و شعور رسیده‌اند که با وجود بی‌اخلاقی‌ها در انتخابات حضور پرشوری داشتند.

انتهای پیام/

دیدگاه شما