دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 29 ارديبهشت 1396 ساعت 00:58   |   کد مطلب: 27214
به اتهام تهديد و توهين به نامزد رياست جمهوري؛
دادستانی اسدآباد علیه یکی از رؤسای ادارات اعلام جرم کرد
دادستان شهرستان اسدآباد عليه يكي از روساي ادارات به اتهام تهديد در امر انتخابات و توهين به نامزد رياست جمهوري و مقدسات اعلام‌جرم کرد.

به گزارش نافع؛ محمدجواد هاجرپور در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ از اعلام‌جرم يكي از روساي ادارات شهرستان به اتهام تهديد در امر انتخابات و توهين به نامزد رياست جمهوري و مقدسات خبر داد و اظهار کرد: رسيدگي به این‌گونه جرائم در صلاحيت دادسراي شهرستان مركز استان است لذا اعلام‌جرم به دادستان همدان ارجاع داده شد.

 

وی با اشاره به پایان تبلیغات شورایی در 24 شب گذشته، از نامزدهايي كه رأس ساعت مقرر قانوني كركره ستادها را پايين كشيده  و تبليغات را متوقف كردند، قدردانی کرد.

 

دادستان شهرستان اسدآباد همچنین با ابراز نارضایتی از برخی نامزدها، گفت: متأسفانه بعضي كانديداها مهلت قانوني را رعايت نكرده و تا نیمه‌های شب ستاد آن‌ها باز و در حال فعالیت بودند حتی تا صبح درب خانه‌ها پوستر چسباندند.

 

وی با اشاره به اینکه برخی از نامزدهای شوراهای پنجمین دوره بعضي هم ميثاق نامه مبنی بر عدم تخریب فضا و محیط شهری را رعايت نكردند و روي ديوارها و تيرهای برق پوستر چسباندند، گفت: متأسفانه عدم رعايت قانون  توسط اين نامزدها مشخص یکند که بعد از انتخابات هم  درصورتی‌که رأی بیاوردند، افراد بی‌قانونی خواهند بود.

 

هاجرپور به تقدير و تشكر مردم از دادستاني براي لغو سخنراني دو تن از مدعوين ستاد روحاني اشاره کرد و گفت: لغو این سخنرانی به خاطر سوابق گذشته آنان بود که در صورت انجام سخنراني توسط آنان بيم دوقطبي شدن شديد شهر و ناامني وتنش و درگيري وجود داشت.

 

 وی به اخباری مبني بر تصميم نامزدها براي خريدوفروش رأی اشاره کرد و گفت:  ديروز و امروز چندين نفر از نامزدها و بستگان آن‌ها به دادستاني احضار شده و تذكر جدي به آنان داده شد گفت: همان‌طور كه قبلاً هم هشدار داده شده بود باکسانی كه اقدام به خریدوفروش رأی يا تهديد و تطميع براي رأی دادن به يك نامزد كنند با قاطعيت برخورد می‌شود و درهمان روز جمعه توسط قضات كشيك رسيدگي قضايي  خواهد شد.

 

دادستان شهرستان اسدآباد از مردم روستاها خواست كه برای دادن رأی در محل زندگی خود اقدام کنند و به بهانه اينكه بستگان آن‌ها نامزد شوراي شهر اسدآباد شده‌اند، به این شهر مراجعه نكنند كه در معرض اتهام واقع نشوند.

 

وی تأکید کرد: افرادي كه در خانواده خود افراد مجنون و محجور دارندT حق ندارند با شناسنامه آن‌ها رأی بدهند، در صورت مشاهده بازداشت خواهند شد

 

هاجرپور از همه مردم شهرستان خواست هرگونه تخلف و تحركات مشكوكي را مشاهده كردند، سریعاً به نيروهاي نظارتي ازجمله اداره اطلاعات با شماره  ١١٣ تماس بگيرند.

 

وی گفت: برخی از نامزدها نیز هم‌اکنون در منازل خود مجلس سخنراني و شام گرفتند كه به‌نوعی تبليغات خارج از مهلت قانوني حساب می‌شود و قطعاً در پرونده آن‌ها لحاظ خواهد شد.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت