دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

 

 

 

 
تاریخ : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 23:52   |   کد مطلب: 27213
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: امسال جشنواره کتابخوانی رضوی در حرم مطهر امام رضا (ع) برگزار می‌شود.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام احد آزادیخواه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی اظهار کرد: امسال در رابطه با جشنواره رضوی رویکرد متفاوت است و کمیسیون فرهنگی مجلس اکنون درگیر اقدامات آن شده است.

وی با بیان اینکه در تعطیلات مجلس جلساتی نسبت به برگزاری جشنواره رضوی داشتیم، گفت: امسال قرار بر این شده که اقتصاد مقاومتی بر جشنواره اعمال شود، هزینه‌ها تا حد امکان کاهش یابد و برنامه‌ها کیفی‌تر برگزار شوند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تصمیم بر این شده تا محل برگزاری جشنواره در حرم مطهر امام رضا (ع) باشد تا سنخیت مکانی و زمانی اعمال شود، خاطرنشان کرد: مانند هر سال این جشنواره در شب میلاد امام رضا (ع) در مرقد مطهر ایشان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه موارد یک رویکرد نوین به جشنواره خواهد داد، افزود: قرار شده که اعضای کمیسیون مجلس نیز در هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی حضور داشته باشد.

آزادیخواه با اشاره به تأثیر برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات کتاب‌خوانی در ارتقای سرانه مطالعه گفت: یکی از همایش‌هایی که درون جشنواره‌ها و در استان‌ها برگزار می‌شود همایش «کتاب و کتاب‌خوانی» است که نهاد کتابخانه‌های عمومی متولی آن بوده که اگر صرفاً همایشی و نمایشی نباشد و با محتوای قابل دفاع برگزار شود می‌تواند فرهنگ کتاب‌خوانی را بالا ببرد.

وی با اشاره به اینکه این جریان با چند رویکرد می‌تواند اجرایی شود، که یکی از آنها ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و آشتی مردم با کتاب است، افزود: در حوزه چاپ و نشر نیز اقدام مهم تأمین مطالبات اجتماعی و فرهنگی مردم است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم امروز در حوزه سبک زندگی با مشکلات جدی مواجه هستند، تصریح کرد: اگر حوزه چاپ و نشر را مبتنی بر این رویکرد ایجاد کنیم و مطالبات مردم را پاسخگو باشیم طبیعتاً در ارتقای سرانه نهضت مطالعه مفید تأثیرگذار خواهد بود.

وی با تأکید به اینکه در راستای تحقق این امر باید به مؤلفان و ناشران توجه جدی داشت، از آنها تجلیل کرد، آثار منتشره در رابطه با آسیب‌های اجتماعی و مسائل روز را شناسایی کرد و خانواده اهل مطالعه و فرزندان آنها را با مشوق‌هایی از طریق آموزش و پرورش تشویق کرد، گفت: در حوزه آموزش و پرورش کارهای بزرگی می‌توان انجام داد و تشویق فرزندان به مطالعه مفید، مثمر ثمر خواهد بود.

آزادیخواه با اهمیت به اهدای کتاب، افزود: اگر یک سال از طریق رسانه ملی به مردم آموزش دهیم که روز پدر، روز مادر، روز جوان و مناسبت‌های مختلف صرفاً کادوهای خریداری شده کتاب باشد و رسانه‌ها و تلویزیون این جریان را تشویق کنند،  میلیون‌ها کتاب هدیه داده می‌شود و این موجی از تشویق‌های عملی در حوزه فرهنگ کتاب‌خوانی در کشور ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به تأثیرات مسابقه کتاب‌خوانی از آثار اهل بیت (ع) بر غنی‌کردن فرهنگ اسلامی، گفت: باید به بهانه‌های مختلف فرهنگ 255 ساله امامت و وصایت را به مردم معرفی کنیم که یکی از بهترین راهکارها برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود:‌ اگر کتاب‌های مرتبط با فرهنگ ائمه را به بازار مطالعه مفید مردم بیاوریم تا آنها با مشوق‌های مسابقاتی مطالعه کنند حتماً در حوزه ارتقای سبک زندگی مؤثر خواهد بود و شیوه‌های زندگی اهل بیت (ع) در زندگی جاری خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت