دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 ساعت 16:35   |   کد مطلب: 27210
یکی از حوزویان اسدآبادی گفت: پیامبر اکرم(ص) با تشکیل سپاه و مرکز حکومت خود در مسجد از همان ابتدا حکومت سیاسی را شکل داد نه سکولار و لیبراسیم.

به گزارش نافع؛ حجت‌الاسلام علی ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار آوای سیدجمال؛ با واکنش به اهانت به ساحت پیامبر رحمت از سوی دبير حزب مردم‌سالاري همدان در جلسه مناظره انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد همدان، اظهار کرد: سکولار ضدیت با دین دارد و لیبراسیم هم دین را به عنوان مقوله اجتماعی قبول ندارد و آن در محدوده مفاهیم شخصی قبول دارد و این است که هر دو دین را از سیاست جدا می‌دانند.

 

وی گفت: وجه مشترک سکولار و لیبرالیسم جدایی دین از سیاست است و وجه افترا آن دشمنی با آن و دین زدایی است و لیبرالسیم آن را در مرحله فردی تایید می‌کند.

 

یکی از حوزویان اسدآبادی ادامه داد: کجا پیامبر اکرم(ص) دین را از سیاست جدا کرده؟ ایشان از همان ابتدا مسجد را مرکز حکومت خود قرار داد و سپاه و بسیج تشکیل داد.

 

وی گفت: پیامبراکرم(ص) بیت المال را در جنگ‌ها هزینه می‌کرد؛ چرا که حق امتیاز شرکت افراد در جنگ‌ها بود؛ پس نتیجه می‌گیرم که ایشان دین را از سیاست جدا نمی‌دانست.

 

ولی‌زاده با بیان اینکه ساختمان دین اسلام نه سکولار است و نه لیبرالسیم، گفت: هیچ حکومتی بدون اجازه خدا مسئولیتی ندارد و این است که از همان ابتدای بروز دین اسلام حکومت‌ها به طور سیاسی تشکیل شدند.

 

انتهای پیام/ن

دیدگاه شما