آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 16 ارديبهشت 1396 ساعت 15:40   |   کد مطلب: 27004
رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی همدان:
مأموریت‌های اورژانس همدان ۱۶.۶ درصد افزایش یافت
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان گفت: ماموریت‌های اورژانس ۱۱۵ استان همدان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل خود ۱۶.۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش نافع، حبیب معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه مرکز اورژانس استان همدان با 51 پایگاه‌ امداد شهری و جاده‌ای آماده ارائه خدمات پیش‌بیمارستانی است اظهار داشت: اورژانس 115 استان همدان دارای 350 نیروی عملیاتی و ستادی، 51 پایگاه شهری و جادهای و هوایی، 100 دستگاه آمبولانس، یک بالگرد اورژانس هوایی، اتوبوس آمبولانس، اتاق عمل سیار و موتورلانس است و با تمام توان عملیاتی پاسخگوی حوادث شهری، جاده‌ای و جمعی است.

وی افزود: سال گذشته بیش از 37 هزار مأموریت توسط اورژانس 115 استان همدان انجام شد که تعداد مأموریت‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل خود 16.6 درصد افزایش داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان با بیان اینکه بیشترین مأموریت‌ها توسط اورژانس شهرستان همدان انجام شده است بیان کرد: به طور متوسط روزانه 100 مأموریت در سال گذشته توسط اورژانس استان همدان انجام شده است.

وی از کاهش 1.3 درصدی تعداد فوتی‌های حوادث ترافیکی استان همدان در سال 95 نسبت به سال 94 خبر داد و گفت: حوادث ترافیکی به عنوان سومین عامل مرگ‌ و میر، دومین عامل بار بیماری‌ها و نخستین عامل سال‌های عمر از دست رفته در ایران مطرح است.

معصومی تصریح کرد: در استان همدان از سال 85 تاکنون تعداد فوتی‌ها از 869 به 509 نفر در سال 95 کاهش یافته است که این کاهش با توجه به افزایش جمعیت و افزایش استفاده از خودروی شخصی با اهمیت است.

وی با اشاره به انجام بیش از 4500 مأموریت شهری و جاده‌ای از ابتدای امسال تا نیمه اردیبهشت ماه جاری عنوان کرد: ظرف 45 روز امسال 948 مورد مأموریت حوادث تصادفی توسط تیم اورژانس استان همدان انجام شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان اظهار داشت: 15 نفر در فروردین امسال دچار مسمومیت با گاز CO شدند که عدم رعایت اصول ایمنی در استفاده از وسایل گرم‌کننده سبب مسمومیت این افراد در استان همدان شده است.

وی افزود: شهرستان همدان با هفت مسموم و اسدآباد با پنج مسموم رتبه‌های اول و دوم را در این آمار به خود اختصاص داده است.

معصومی با اشاره به ارزیابی مثبت بازرسان وزارت بهداش از خدمات اورژانس استان همدان بیان کرد: در راستای بازدیدهای نظارتی اورژانس کشور و ضرورت یکسان‌سازی تجهیزات پیش‌بیمارستانی در مراکز فوریت‌های پزشکی کیف‌های دارو و تجهیزات پیش‌بیمارستانی اورژانس همدان نوسازی شد در این راستا 100 کیف تجهیزات و اقلام دارویی پیش بیمارستانی از تعاونی مصرف اورژانس کشور خریداری شد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت