دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 29 فروردین 1396 ساعت 14:54   |   کد مطلب: 26697
فرماندار ملایر گفت: مبل و منبت ملایر به‌زودی ثبت ملی خواهد شد و این امر رونق هر چه بیشتر اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش نافع به نقل از ملایری‌ها؛ عبدالعظیم رضایی در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان ملایر اقتصاد مقاومتی را مهم‌ترین موضوع روز کشور بیان و اظهار داشت: در سال گذشته تلاش‌های فراوانی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کشور شده و توفیقات فراوانی نیز نصیب کشور شد.

وی افزود: در شهرستان نیز به‌تبع کشور اقدامان در راستای رفع موانع و رونق تولید انجام‌شده و اقدامات مهمی در راستای پیشگیری از تعطیلی  کارگاه‌های تولیدی نیمه فعال و بازگرداندند برخی از آن‌ها به چرخه تولید انجام شد.

فرماندار ملایر گفت: در بحث اشتغال اگر سرمایه‌گذاری‌های جدید صورت نگیرد باید نگرانی‌های زیادی برای اشتعال داشت.

وی با اشاره به تشکیل کمیته چهارگانه اقتصاد مقاومتی در شهرستان افزود: بسیاری از مراجعات جوانان برای اشتغال بوده  بایستی تلاش‌های بیشتری در راستای اشتغال شود.

رضایی با اشاره به تشکیل کمیته فرهنگ‌سازی بیان کرد: مسائل فرهنگی یک فرآیند تدریجی بوده و  از فرصت‌های پیش رو از کوتاه‌مدت و میان‌مدت باید  بهره بگیریم.

وی اقدامات انجام‌شده در راستای بازار مبل و منبت را موفقیت‌آمیز دانست و بیان کرد: این اقدام باعث رونق بازار و بهتر شدن فروش شده و باید با برنامه باید ادامه‌دار باشد.

فرماندار ملایر گفت: مبل و منبت ملایر به‌زودی ثبت ملی خواهد شد و این امر رونق هر چه بیشتر اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

وی معادن را از ظرفیت‌های مهم شهرستان ملایر عنوان کرد و گفت: در راستای رونق ای ظرفیت‌ها توجه به تشکل‌ها و انجمن‌ها باید جدی گرفته شود.

رضایی کشاورزی را از دیگر ظرفیت‌های شهرستان عنوان کرد و گفت: بخش خصوصی و انجمن‌ها فعالیت بهتری داشته و به رونق تولید و اشتغال کمک بسیاری می‌کنند.

وی با اشاره به درآمد هزار و 100 میلیارد تومانی ملایر در بخش کشاورزی در سال 95 بیان کرد: باید ظرفیت‌های کشاورزی را به خبی شناخت و آنهایی که ظرفیت توسعه داشته را هدایت کرد.

فرماندار ملایر با اشاره به حضور دستگاه‌های CNC در بخش مبل و منبت بیان کرد: در بحث توسعه یکسری اتفاقات اجتناب‌ناپذیر است و باید در آن  تعادل را ایجاد کرد.

وی تأکید کرد:  دستگاه سی ان سی توسعه تولید را به همراه داشته اما تولیدات ماشینی را به نحوی باید هدایت کرد نه‌تنها مانع نشده بلکه همه‌جانبه کاردستی به‌پیش رود.

 

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه شما