آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 17 فروردين 1396 ساعت 10:27   |   کد مطلب: 26475
نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان گفت: تعداد تاکسی‌ها در شهر همدان بیش از اندازه و دو برابر استاندارد است.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محمدرضا الیاسی شامگاه امروز در جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای شهر، به دنبال طرح نامه‌ای مربوط به مسقف کردن منطقه سرگذر، اظهار کرد: روز اول جلسه کمیسیون است و باید بودجه را مصوب داشته باشیم؛ اگر شهرداری باید این مورد را انجام دهد باید انجام شود و اگر در بودجه است نیاز به نامه نیست.

وی با بیان اینکه اگر مسقف کردن منطقه سرگذر در بودجه تعیین شده شهرداری جزء اولویت‌ها دیده شده باید انجام شود، گفت: این موضوع کار خوبی است که مردم مشارکت کردند و شهرداری نیز باید اجرا کند؛ باید برای اجرا در بودجه آورده می‌شد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: باید بررسی شود که اگر مسقف کردن منطقه سرگذر در بودجه آورده شده باید اجرا شود؛ اگر در اولویت‌های بعدی است جابجا شود و اگر آورده نشده باید جابجایی با پروژه دیگر صورت گیرد.

وی در خصوص طرح موضوع پارکینگ مرکز خرید شهرآرا در همدان، یادآور شد: پارک ماشین‌ها در کوچه‌ها غیر قانونی است، با توجه به اینکه پارکینگ مرکز خرید شهرآرا در کوچه واقع شده است؛ اکنون استفاده عمومی از این پارکینگ می‌شود.

الیاسی ایجاد پارکینگ مراکز خرید در کوچه را غیر قانونی دانست و تصریح کرد: پارکینگ مختص مجموعه است، در حال حاضر این مجموعه با کاربری عمومی در حال درآمدزایی است که شهرداری می‌تواند با ارجاع موضوع به ماده 100 آن را پلمب کند.

وی در ادامه با طرح موضوع تعیین نرخ تاکسی‌ها، خاطرنشان کرد: تعداد تاکسی‌ها در سطح شهر بسیار بیش از اندازه و دو برابر میزان استاندارد است در حالی که در اتوبوس کمبود داریم.

یک عضو شورای شهر همدان نیز خواستار تعیین وضعیت ملک شهرداری واقع در منطقه سرگذر شد و ادامه داد: وجود این ملک در این منطقه موجب عدم اجرای ادامه مسقف‌سازی شده که باید تعیین وضعیت شود.

سید‌احمد حسنی‌حلم در خصوص نرخ تاکسی‌ها، اظهار کرد: بر دریافت نرخ‌ها نیز الزامی است؛ حاضرم اگر در دور پنجم شورا رأی نیاوردم به صورت افتخاری ناظر تاکسیرانی شوم.

دیدگاه شما