آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 16 فروردين 1396 ساعت 20:37   |   کد مطلب: 26469
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان حجم کنونی آب سد اکباتان را 21 میلیون و 500 هزار متر مکعب دانست و گفت: ورودی آب به دریاچه سد اکباتان 7 هزار لیتر در ثانیه است و 800 لیتر در ثانیه برای مصرف روزانه آب شرب شهر همدان برداشت می‌شود.

به گزارش نافع،

مرتضی عزالدین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه سال آبی امسال وضعیت مطلوبی داشت، اظهار کرد: در سال آبی 96 ـ95، میزان 320 میلیمتر بارش در استان همدان ثبت شده است.

وی با اشاره به اینکه این میزان بارش‌ها طی سال جاری نسبت سال گذشته چهار درصد کاهش دارد، بیان کرد: بارش‌های صورت گرفته در مقایسه با متوسط بلندمدت 18 درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب‌منطقه‌ای همدان حجم کنونی آب سد اکباتان را 21 میلیون و 500 هزار متر مکعب دانست و گفت: ورودی آب به دریاچه سد اکباتان 7 هزار لیتر در ثانیه است و 800 لیتر در ثانیه برای مصرف روزانه آب شرب شهر همدان برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه برای تأمین آب شرب فصل تابستان همدان مشکلی نخواهیم داشت، افزود: به دلیل خشکسالی‌هایی که در سال‌های گذشته اتفاق افتاده است، وضعیت منابع آب زیرزمینی و آبخوان‌ها مناسب نیست و باید همچنان صرفه‌جویی در مصرف آب لحاظ شود.

عزالدین با اشاره به انسداد 890 چاه آب غیرمجاز در سطح استان طی سال گذشته اظهار کرد: روند پیگیری انسداد چاه‌های غیر مجاز حفر شده در سطح استان، طبق برنامه کلان کشوری امسال نیز پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به احتمال سرریز شدن سد اکباتان در اردیبهشت ماه، تصریح کرد: با ادامه بارش و ذوب شدن برف کوه‌ها، آب بیشتری روانه سد اکباتان خواهد شد که همین منجر به سرریز شدن سد می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از سرریز شدن سد 45 میلیون مترمکعبی کلان در ملایر خبر داد و افزود: میزان ورودی آب به سد سرابی تویسرکان یک هزار لیتر در ثانیه است و 7 میلیون متر مکعب ذخیره دارد.

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت