وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 8 فروردين 1398 ساعت 09:47   |   کد مطلب: 26135
کبودراهنگ یکی از بزرگترین شهرستان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین یعنی استان همدان می باشد که جاذبه منحصر بفرد و بین المللی غار علیصدر در این شهرستان قرار گرفته است .

به گزارش نافع، سالیانه به طور میانگین یک میلیون نفر گردشگر داخل کشور و تقریباً 3 هزار نفر گردشگر خارجی برای دیدن بزرگترین غار آبی جهان و ارد شهرستان کبودراهنگ می شوند.

سوغات اصلی کبودراهنگ معجون کنجد عسلی علیصدر نام دارد که توسط اهالی خوب و مهمانپذیر علیصدر تولید می شود این سوغات به استانهای همجوار ، تهران ، اصفهان، گلستان و ... صادر می شود.

معجون کنجد عسلی تمام نیاز بدن را برای داشتن ذهنی آرام و پرقدرت را فراهم می کند.

عسل و کنجد دو ماده پر خواص از دیرباز در زندگی ما ایرانی ها و سبد غذایی ما تشکیل دهنده این معجون می باشند.

 وجود ویتامین D در عسل نقش بسزایی در تنظیم فسفر و کلسیم بدن و همچنین در تقویت حافظه دارد.

کنجد نیز با دارا بودن مواد معدنی زیادی مانند آهن،فسفر،مس،منیزیم،کلسیم،آلمونیم،سیلیس،فسفر و ...بهترین غذا برای افرادی است که خستگی فکری دارند می باشد البته در خوردن کنجد نباید زیاده روی کرد زیرا باعث بدبویی دهان و خارش اعضای بدن می شود و برای مقابله با این موضوع باید همیشه با مکمل هایی همچون عسل مصرف شود.

بجز این معجون که که اصلی ترین سوغات کبودراهنگ محسوب می شود، محصولات صنایع دستی دیگری شامل گلیم ، معرق چوب ، معرق کاشی، نقاشی روی شیشه ، سرمه دوزی و قالی بافی و.... در این شهرستان تولید و عرضه می گردد.

انتهای پیام

دیدگاه شما