دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 21 اسفند 1395 ساعت 00:50   |   کد مطلب: 26079
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ورود دو سامانه بارشی طی ۷۲ ساعت آتی خبر داد و گفت: پیامد این سامانه‌های بارشی باران و برف در ارتفاعات و کاهش نسبی دما در غالب نقاط کشور خواهد بود.

به گزارش نافع، احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: غالب نقاط کشور امروز جوی پایدار و آسمانی صاف را تجربه کرده‌اند و این روند در ساعتهای آتی با ورود سامانه جدید بارشی جدیدی تغییر می‌یابد.

وی ادامه داد: از اواخر وقت امروز جمعه سامانه بارشی وارد غرب کشور می‌شود که پیامد آن ابتدا افزایش ابر و سپس بارشهای پراکنده باران در نیمه غربی است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: رشد این سامانه بارشی از صبح روز شنبه انجام می‌گیرد و شدت بارشها ابتدا در جنوب غرب و رفته رفته در غرب، شمال غرب و البرز غربی خواهد بود.

وظیفه  تصریح کرد: طی صبح فردا به‌غیر از بارشهای باران در نواحی ذکرشده برخی مناطق همچون زاگرس مرکزی، ارتفاعات شمال غرب و البرز غربی نیز برفی می‌شوند.

به‌گفته وی، این سامانه بارشی در روز یکشنبه به‌سمت شرق و شمال شرق رهسپار می‌شود و بارشهای پراکنده باران و برف در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و برخی ارتفاعات شمال شرق پدید می‌آید.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور  افزود: این سامانه بارشی در مدت حضور 48ساعته در نوار غربی، مرکز و شرق کشور بارشهای باران، رگبار، برف در ارتفاعات و کاهش نسبی دما را به‌دنبال دارد که البته این برودت دمایی محسوس نخواهد بود.

وظیفه همچنین  از ورود سامانه جدید بارشی در روز دوشنبه خبرداد و گفت: سامانه جدیدی روز دوشنبه دوباره از غرب وارد کشور خواهد شد و بارشها در نوار غربی کشور مجدداً از سر گرفته می‌شود.

وی  دمای هوای امروز تهران را 14 درجه بالای صفر دانست و اظهار کرد: امروز هوای تهران صاف تا نیمه‌ابری پیش‌بینی شده و طی 24 ساعت آینده با توجه به ورود سامانه بارشی از غرب کشور شاهد رشد ابر و بارشهای پراکنده باران خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با هشت درجه زیر صفر را سردترین مرکز استان و بندرعباس با 28 درجه بالای صفر را گرمترین مرکز استان در کشور معرفی کرد.

منبع: تسنیم

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت