آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 19 اسفند 1395 ساعت 19:24   |   کد مطلب: 26055
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان خبر داد
فراخوان هفتمين جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همدان
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از فراخوان هفتمين جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همدان خبر داد.

به گزارش نافع، عاطفه زارعی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اعلام فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در استان همدان اظهار کرد: فراخوان هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)است.

وی با بیان اینکه این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ رضوی و گسترش مطالعه کتاب‌های مناسب برگزار می‌شود، گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به مناسبت دهه کرامت هفتمین جشنواره نهضت کتابخوانی رضوی را برگزار خواهد کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان عناوین کتاب‌های مسابقه را در بخش کودک 10 قصه از امام رضا(ع) برای کودکان 4 تا 11 سال عنوان کرد و افزود: در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملا‌محمدی ویژه گروه سنی 11 تا 17 سال  انتخاب شده است.

وی با اشاره به بخش جوان و بزرگسال این جشنواره، خاطرنشان کرد:‌ در این دوره از مسابقه کتابخوانی، با توجه به شخصیت معنوی حضرت معصومه(س) و احمد بن موسی(ع) و نیز تقارن برگزاری جشنواره با دهه کرامت، علاوه بر کتاب با موضوع امام رضا(ع)، کتاب با موضوع آن بزرگواران نیز انتخاب شده است.

زارعی با اشاره به کتاب با موضوع امام رضا(ع) به نام «زندگی به سبک خورشید» نوشته مهدی غلامعلی برای سنین جوان و بزرگسال 17 سال به بالا گفت: کتاب با موضوع حضرت معصومه(س) «بانوی ملکوت» نوشته آیت الله علی کرمی جهرمی برای سنین جوان و بزرگسال 17 سال به بالا است.

وی ادامه داد: در این دوره از مسابقات کتاب با موضوع حضرت احمد بن موسی(ع)«چلچراغ» نوشته جلیل عرفان منش برای سنین جوان و بزرگسال از 17 سال به بالا انتخاب شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به بخش خانوادگی به ترویج سبک زندگی رضوی با برگزاری مسابقه کتابخوانی خانواده رضوی با حضور تمام اعضای خانواده اشاره کرد و افزود: شرکت در این مسابقه برای علاقه‌مندان در تمام گروه‌های سنی امکان پذیر است.

وی با تاکید به اینکه شرکت‌کنندگان در رده سنی جوان و بزرگسال می‌توانند یکی از منابع معرفی شده را انتخاب و به سوالات آن پاسخ دهند، گفت: پاسخنامه ارسالی باید در یکی از قالب‌های فردی یا خانوادگی (دونفره، سه‌نفره، چهارنفره و پنج‌نفره و بیشتر) تکمیل و ارسال شود.

زارعی تکمیل مشخصات فردی نظیر مشخصات شناسنامه‌ای، کد ملی، تحصیلات، نشانی کامل پست الکترونیکی، شمارة تلفن ثابت و همراه را در پاسخنامه الزامی دانست.

وی با بیان اینکه در بخش کودک، کودکان می‌توانند به یکی از دو شیوه در این مسابقه شرکت کنند، افزود: آنها جذاب‌ترین بخش کتاب از نظر خود را تصویرسازی (نقاشی) کرده و یا با ارسال یک فایل ویدئویی کتاب را به دیگران معرفی و یا اینکه بخش‌هایی از کتاب که برایشان جذاب بوده را خوانده و فیلم مربوطه را ارسال کنند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: کودکان برای ضبط فایل ویدئویی مربوط به معرفی کتاب می‌توانند از گوشی‌های موبایل والدین استفاده کرده و به توضیح اجمالی پیرامون کتاب، بازگویی قصه‌ای از کتاب، خواندن بخشی از کتاب و ... اقدام و آن را به شناسه @recive_ketabclip با هشتگ #کتابخوانی ـ رضوی ارسال کنند.

وی با تاکید به اینکه همشهریان می‌توانند پاسخنامه‌ها و آثار را به یکی از کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور تحویل داده یا به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، افزود:‌ برای دریافت فایل کتاب‌ها به آدرس www.iranpl.ir و نیز تهیه کتاب‌های مسابقه می‌توانند از تاریخ فروردین به کتابخانه‌های استان و یا سراسر کشور مراجعه کنند.

زارعی با اشاره اینکه به برگزیدگان جشنواره علاوه بر لوح‌سپاس و تندیس جشنواره هدایایی اهدا می‌شود، گفت: این جشنواره اردیبهشت و خرداد ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت