آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 17 اسفند 1395 ساعت 14:54   |   کد مطلب: 25993
در حوزه ورزش برای شعار سال 95 دچار شعار زدگی شدیم و نتوانستیم در خیلی از بخش ها نتایج قابل قبولی کسب کنیم ناهماهنگ بودن مدیران و جابجایی آنها در حوزه ورزش مزید بر این علت بود .

به گزارش نافع، به نقل از همدان ورزش،حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پیام نوروزی خطاب به ملت ایران، سال ۱۳۹۵ را سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نامگذاری کردند در همین زمینه به سیر ورزشی و محقق شدن شعار سال در حوزه ورزش شدیم .

 

شهر تاریخی همدان که امسال در حوزه ورزش 6 المپیکی را روانه ریو کرد نتوانست کارنامه درخشانی در این زیمنه داشته باشد هر چند اعزام 6 نفر در رشته های مختلف قابل تقدیر بود اما نتایج رضایت بخشی حاصل نشد البته حضور بانوی چادری سکینه خدابنده لو را در رژه تیم ها نمی توان انکار کرد و برگ زرینی برای ورزش استان به ارمغان آورد .

 

 

ورزش کشور با توجه به شعار سال و اقتصاد مقاومتی شاید دارای نتایج قابل توجهی به لحاظ فنی وبد اما در کل نمی توان اقتصاد مقاومتی را در ورزش 95 بطور آشکار و ملموس حس کرد .

 

 

با توجه به صحبت های کارشناسان و مسئولین ورزشی کشور در بخش های مختلف ورزش دارای مشکلات زیادی بوده ایم جابجایی وزیر ورزش باعث از بین رفتن یک سری از برنامه های قبل و نیمه کار ماندن آن ها شدو تغییرات مدیران در بخش ورزش زیاد بود .

 

 

در حوزه تجهیزات ورزشی تولیدات داخل نتوانست جوابگوی نیاز ورزشکاران باشد و جوانان مثل قبل مجبورند از وسایل با کیفیت کشورهای بیگانه استفاده کنند نبود تجهیزات ورزشی و تحریم بودن ایران و قیمت های بالای آن ها و حساب شدن با دلار باعث افت در بسیاری از زمینه ها شده است . مثلا در رشته های تیراندازی نبود ساچمه و کار کردن تیراندازان بیش از یکسال بدون ساچمه یکی از دلایل عدم موفقیت آن ها در المپیک ریو بود .

 

بسیج آماده ارائه خدمات ورزشی در تمام حوزه ها

 

طی مصاحبه ای که با مسئول بسیج ورزش کشور داشتیم از آمادگی بسیج در تمام زمینه ها صحبت شد و اعلام کردند که در صورت نیاز آماده ایم که به دولت در بخش ورزش کمک کرده و از ظرفیت بسیج و مساجد در پرورش نخبگان ورزشی استفاده کنیم .

 

 

علاوه بر تجهیزات ورزشی نیمه تمام ماندن طرح های ورزشی در غرب کشور و نه تنها در همدان مزید بر علت است که در حوزه ورزشی دچار مشکل هستیم بیش از 79 پروژه ورزشی نیمه کاره در همدان داریم و به علت نبود اعتبارات همچنان خاک می خورند .

 

 

گزارش های رسیده از شهرستانهای همدان و نبود تجهیزات برای دور افتاده ترین روستاها و حتی نداشتن یک توپ ورزشی خانواده ورزش کشور را زیر سوال می برد .

 

 

استعدادهای نهفته ای که شکوفا شدن اما به علت نداشتن امکانات و نرفتن به مسابقات کشوری تلاش و زحمت شان بی نتیجه ماند و ورزش را برای همیشه کنار گذاشتند .

 

 

در کنار همه اینها حقوق ها و دستمزدهایی از فوتبالیست های مطرح کشوری و بریز و بپاش های آنان منتشر می شود هر روز در فضای مجازی که هر بیننده ای را به فکر وا می دارد .

 

 

فوتبالیست هایی که از زمین خاکی به رده های بالا رسیدند اما حالا که تمکن مالی پیدا کرده اند به جای اینکه هزینه ها را صرف رشد ورزش و اعتلای کشور کنند صرف بساز و بفروش های  ویلاها در شمال کشور می کنند .

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت