دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 11 اسفند 1395 ساعت 18:28   |   کد مطلب: 25881
معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: امروز کیفیت هوای همدان برای دهمین روز متوالی برای گروه‌های حساس ناسالم است.

به گزارش نافع، عادل عربی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان اظهار داشت: براساس آخرین پایش‌ها وضعیت کیفی هوای شهر همدان امروز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی افزود: براساس اعلام داده‌های آزمایشگاه‌های حفاظت محیط زیست استان همدان میزان ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون با 125 میکروگرم بر مترمکعب کیفیت هوا را در وضعیت ناسالم قرار داده است و همچنین ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون به میزان 121 میکروگرم بر مترمکعب است که هوا را برای گروه حساس ناسالم کرده است.

معاون محیط انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه وضعیت کیفی هوا در ایستگاه سنجش به صورت روزانه بررسی می‌شود، گفت: میزان مونواکسیدکربن، دی اکسیدگوگرد، دی اکسیدنیتروژن، اوزون و ذرات معلق از جمله فاکتورهایی هستند که در پایش وضعیت کیفی هوا مورد سنجش قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: شاخص کیفیت هوای سالم برای گروه‌های حساس 100 میکروگرم بر مترمکعب و برای عموم مردم بیش از 150 میکروگرم بر متر مکعب است در این راستا در صورتی که غلظت هوا بین 150 تا 250 میکروگرم باشد کیفیت هوا در شرایط هشدار، بین 250 تا 350 میکروگرم شرایط اضطرار و بیش از 350 میکروگرم بر مترمکعب شرایط آلودگی هوا بحرانی است.

عربی با اشاره به ضرورت مقابله با کاهش اثرات سوء پدیده آلودگی هوا تصریح کرد: سالمندان، کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی که نسبت به آلودگی هوا حساس هستند باید تا حد امکان از ورود به فضای باز خودداری کنند و یا اینکه از ماسک استفاده کنند.

وی افزود: انجام فعالیت ورزشی در شرایط ناسالم هوا را به زمان دیگری موکول کنند و در صورت ضرورت در فضای بسته ورزش کنند.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت