آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 4 اسفند 1395 ساعت 09:01   |   کد مطلب: 25650
بخشدار سابق گيان با اعتراض در جلسه توديع خود عنوان كرد:
نهاوند چند فرماندار دارد و «حمیدوند» هیچ کاره است/ مرا تحريم كردند!
بخشدار سابق گيان با لحني اعتراض‌آميز در جلسه توديع خود گفت: شهرستان نهاوند سه فرماندار دارد «حمیدوند» فرماندار چهارم است و هیچ کاره!

به گزارش نافع به نقل از فارس، مراسم تودیع و معارفه بخشدار گیان با حضور مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان برگزار شد، در این مراسم «یحیی رضایی» تودیع و «هاشم جهانگیری» به عنوان بخشدار جدید معارفه شد.

در مراسم امروز، حاشیه نارضایتی ضمیمه آن شد و «یحیی رضایی» از تغییر یکباره خود معترض بود و بانی آن را برخی مدیران بومی استان و شهرستان دانست، او با صدای بلند و چندبار در جلسه اعلام کرد که نهاوند به غیر از فرماندار فعلی سه فرماندار دیگر دارد، یک مثلث شوم!

رضایی با بیان اینکه آقای فرماندار هم خودش می‌داند هیچ کاره است و فقط بازیچه! گفت: خصوصیات اخلاقی من این طور است که با سه فرماندار نمی‌توانم کار کنم، به هیچ کس هم باج نداده‌ام.

وی بعد از اینکه چندین بار با صدای بلند تکرار کرد ناگفته‌هایی هست که باید بگویم؛ با ورود برخی از اعضای حاضر در جلسه به سکوت دعوت شد.

بعد از آن فرماندار شهرستان نهاوند سخنان خود را آغاز کرد و با بیان اینکه این پست‌ها در دست ما امانت است، گفت: پست و منصب به ما هویت نمی‌دهد بلکه این ما هستیم که به پست‌ها و مناصب هویت می‌دهیم.

کریم حمیدوند ادامه داد: برخلاف دیدگاه آقای رضایی که فکر می‌کند ما برای تخریب او آمده‌ایم؛ خدا می‌داند، هدف ما از تشکیل این جلسه تشکر از خدمات پنج ساله او بود، اگر غیر از این بود که بخشدار جدید؛ خود را در اولین نماز جمعه معرفی می‌کرد.

وی با بیان اینکه مردم بخش گیان و اعضای شورای شهر تمام تلاش خود را کردند که رضایی بماند اما شرایط طور دیگری رقم خورد، گفت: آقای جهانگیری همه نیامده که در تقابل با این‌ها باشد و یا درگیر شود.

فرماندار  شهرستان نهاوند اظهار کرد: می‌گویند شهرستان چند فرماندار دارد اما باید بگویم هر کدام از این مسوولان ـ که می‌گویند فرماندارند ـ توانایی خاص خودشان را دارند و قابل احترام هستند.

کریم حمیدوند ادامه داد: رضا سلامتی معاون فرماندار، یک فعال سیاسی بوده که در تمام انتخابات شرکت کرده و مسوول ستاد انتخابات نیز بوده، او هزینه داده و در چارچوب قانون کار کرده است.

وی با بیان اینکه آقای صالح؛ بخشدار مرکزی 6 ماه در رأس بهزیستی بود که حوزه مدیریتی‌اش را متحول کرد، گفت: این مدیران دنبال پست نبودند و هدفشان خدمت است.

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: آقای سلامتی پیشنهاد فرمانداری فامنین را داشت و نپذیرفت، یا بخشدار خزل آقای فرهادیان که 40 هزار نفر جمعیت را مدیریت می‌کند، حالا هم جایی می‌رود که کم از یک شهرستان نیست.

وی با بیان اینکه من از آقای رضایی تشکر می‌کنم و از او می‌خواهم بر من منت بگذارد و بعد از تحویل مسئولیتش، مشاور من شود، افزود: او دنبال حقوق نیست و پولی هم نمی‌گرفته است، او نشان داده که فقط دنبال خدمت است؛ از آقای رضایی می‌خواهم که مشاور من شود و بشود فرماندار پنجم!( فرماندار در این قسمت عنوان کرد که فرماندار پنجم مزاح بود)!

بعد از صحبت‌های فرماندار نهاوند، رضایی؛ بخشدار سابق گیان سخنان خود را با تشکر از کسانی که به او لطف داشتند آغاز کرد و با بیان اینکه این بخشداری را با بدهی و چهار نیرو تحویل گرفتم که هر کدام 14 سال سابقه کار داشتند؛ گفت: البته این نیروها از من گرفته شد و فقط با یک نیرو کار کردم.

وی با بیان اینکه بعد از برجام من باز هم تحریم بودم و با کمترین نیروی اداری یعنی یک نفر کار انجام می‌دادم؛ اظهار کرد: با یک کارمند اداری این پنج سال را پیش بردم و کمترین امکانات را در انتخابات داشتم، این یک نفر هم کارمند اداری نیست بلکه یک کارآموز است، هرچند معتقدم شأن او اجل از من و خانواده‌ام است.

رضایی با اشاره به اینکه در طول خدمتم کمترین امکانات و سیستم رایانه‌ای را داشتم، گفت: تنها بخشداری بودم که بدون امضای تعریف شده در انتخابات، در حوزه‌ام کار می‌کردم و باید ساعت 3 صبح برای تایید امضا به فرمانداری می‌رفتم، وقتی به فرمانداری می‌رفتم باید با التماس از کارمندان فرمانداری می‌خواستم که امضای دیجیتال من را تعریف کنند تا برگ بعدی بیاید؛ در صورتی که در هیچ جای استان این رویه حاکم نبود و نباید این طور می‌شد.

وی ادامه داد: با وجود این مشکلات و تحریم‌هایی که شده بودم، اولین بخش گیان اولین بخش شهرستان نهاوند بودم که صندوق‌هایش را بدون چالش تحویل داد و من هم از صندوق‌ها مستندسازی کردم.

بخشدار سابق گیان با بیان اینکه در حوزه گردشگری وقتی کارم را شروع کردم 9 سال بود اراضی مربوط به منابع ملی غیر قانونی تصرف شده بود و عرضه قلیان و مسائلی از این دست را شاهد بودیم، اظهار داشت: هرکسی برای خودش قلمرویی ساخته بود اما از متصرفان غیر قانونی خلع ید کردم و نگذاشتم هیچ چالش سیاسی اجتماعی برای شهر و بخش پیش بیاید.

وی با بیان اینکه از سوی خیلی‌ها تهدید شدم حتی تهدید به گلوله، گفت: با این وجود نگذاشتم چالش سیاسی و اجتماعی در بخش گیان ایجاد شود و در تمام مدت فعالیتم از چارچوب کار قانونی‌ام خارج نشدم.

رضایی در ادامه خطاب به مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری همدان با بیان اینکه بنده جانباز تحت اشتغالم که هیچ هزینه‌ای نگرفتم و بیشتر هم با خودروی شخصی‌ام در رفت و آمد بودم، گفت: آخرین دریافتی‌ام 700 هزار تومان بوده که آن هم هزینه بنزین و ترددم می‌شود.

وی خطاب به فرماندار نهاوند گفت: بنده به نیابت از بخش گیان می‌گویم که شما بخش گیان و زرین‌دشت را نادیده گرفتید؛ همه‌اش چسبیدید به بخش فیروزان و بخش مرکزی؛ خودت و خدای خودت هم می‌داند که این واقعیت است!

بخشدار سابق گیان با بیان اینکه این یک ضعف مدیریتی است، دوباره خطاب به فرماندار نهاوند عنوان کرد: شما باید حوزه مدیریتی‌ات را بسط بدهی نه اینکه محدود کنی! چرا باید بخش گیان و بخش زرین‌دشت را فدای دوستانت بکنی؟ چرا حیطه مدیریتی خود را محدود کرده‌ای که مردم بگویند فرمانداری نهاوند؛ «مشورتی» است.

وی با بیان اینکه فرماندار نهاوند از 10 تماس تلفنی‌ام دو تماس را با اجبار پاسخ می‌گفت، افزود: آیا این کار درست است؟ من که کار شخصی با فرماندار ندارم، اگر تماس می‌گیرم حتماً کار مردم را می‌خواهم پیگیر باشم.

رضایی در پایان گفت: در مجموع از همه دوستان که نهایت تلاش خود را به کار بردند که بنده در این منصب بمانم تشکر می‌کنم؛ بارها و بارها دنبال این بودم که خداحافظی کنم و بروم، اما روی این کار را به خاطر کسانی که به من لطف داشتند، نداشتم.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت