آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 21 بهمن 1395 ساعت 22:24   |   کد مطلب: 25301
استاد موسسه آموزشی امام خمینی(ره):
"تلگرام"‌ به شدت غیر قابل اعتماد است
استاد موسسه آموزشی امام خمینی (ره) گفت: ‌تلگرام ‌به شدت غیر قابل اعتماد است و برای مقابله با آن باید‌‌ از حالت انفعال در فضای مجازی خارج شد.

به گزارش نافع، به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان، حجت‌الاسلام مهدی راسخی در جمع افسران جوان فرهنگی همدان اظهار داشت: حاکمیت کشورها در آینده به دست رسانه‌ها رقم می‌خورد و به همین دلیل نیز بسیاری ازکشورها به دنبال ایجاد امپراطوری رسانه هستند.

وی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم در آینده نقشی داشته باشیم باید رسانه‌های اثرگذار را بشناسیم، افزود: دشمنان از آنجائیکه متوجه شدند در جمهوری اسلامی ایران با ابزاری مانند فیسبوک نمی‌توانند برنامه‌های خود را اجرا کنند، به دنبال راه‌های دیگر رفتند.

استاد موسسه آموزشی امام خمینی (ره) با اشاره به گسترش استفاده ایرانیان از پیام رسان تلگرام ابراز کرد: در انتخابات آینده برنده کسی که است که تلگرام را در اختیار داشته باشد چون  علاوه بر امکانات مناسبی که دارد ، فضایی نیز برای انتشار محتوای دیگر شبکه‌های اجتماعی است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر بیشترین کاربران تلگرام متعلق به جمهوری اسلامی ایران و رژیم غاصب صهیونیستی است، گقت: مردم کشورهای اروپائی  بیشترین استفاده را از تانگو، وایبر و واتس آپ  دارند .

راسخی با تشریح  سیاست‌های تلگرام برای جذب مخاطب  بیان کرد: بیشترین کاربران ما را در تلگرام افرادی بین رده‌های سنی 15 تا 30 تشکیل می‌دهند، یعنی کسانی که می‌توانند فعالیت مفید در کشور داشته باشند درگیر این پیام‌رسان هستند.

وی با اشاره به "سکن لایف" و اتفاقاتی که این شبکه اجتماعی می‌تواند در جوامع رقم بزند عنوان کرد: با ورود سکن لایف به ایران با توجه به قابلیت‌هایی که دارد می‌تواند سبب گسترش فوق‌العاده فساد شود.

استاد موسسه آموزشی امام خمینی (ره) تصریح کرد:  این صحبت رهبری که می‌گویند "فضای مجازی به اندازه انقلاب اهمیت دارد" نشان دهنده حساسیت ماجراست پس اگر ادعا می‌کنیم ولایتمداریم باید با راهکار مناسب وارد فضای مجازی شویم.

وی درباره تاثیر تلگرام در اشاعه شبهات نیز اظهار داشت: متاسفانه در این فضا توسط گروه‌های سازماندهی شده مفاهیم و موضوعاتی مانند ترویج ‌پوچ‌گرایی، احمق نشان دادن افراد متدین، بیهوده انگاری خداباوری، حمله و اهانت به قرآن کریم و پیامبر اکرم(ص)، مقایسه ایرانیان با داعش، تخریب سیاسی جمهوری اسلامی ایران توسط سلطنت طلبان و تخریب ارتباط ایران با دیگر کشورهای مسلمان اتفاق می‌افتد.

راسخی با تاکید بر اینکه تلگرام به این زودی از جمع ما نمی‌رود، افزود: این پیام‌رسان به شدت  غیر قابل اعتماد است و برای مقابله با آن باید ، از حالت انفعال در فضای مجازی خارج شده و حضور خود را در این فضا فعال‌تر و بیشتر کنیم.

وی گفت: تدوین و تدریس اخلاق و تقوای مجازی، بازشناسی جریان‌های انحرافی ، ایجاد حلقه‌های واسط توسط افسران جنگ نرم و آشنایی با افراد موثر، مهمترین راهکارها برای مقابله با حملات دشمن در این فضا است.

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت