دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 13 بهمن 1395 ساعت 14:27   |   کد مطلب: 25078
مدیر کل کار استان تهران با اشاره به ثبت نام ۱۳۷۰کارگر بیکار شده پلاسکو برای دریافت بیمه بیکاری، از اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای پرداخت بیمه بیکاری به این افراد خبر داد.

به گزارش نافع به نقل از راه دانا، حاتم شاکرمی درباره آخرین وضعیت ثبت نام کارگران بیکار شده ساختمان پلاسکو گفت: ثبت نام برای برقراری بیمه بیکاری برای کارگران ساختمان پلاسکو همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه تا دیروز ۱۳۷۰ نفر از کارگران این مجمتع برای استفاده از مزایای بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند گفت: از این تعداد ۷۴۵ نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودند که با استفاده از ظرفیت‌های قانون بیمه بیکاری به تناسب سابقه خود از مزایای مقرری بیمه بیکاری برخوردار می‌شوند.

وی افزود: از تعداد ۱۳۷۰ کارگری که تا کنون در شعبه ۲۶ تامین اجتماعی ثبت نام کرده اند ۴۴۰ نفر فاقد بیمه هستند که بر اساس مصوبه ۶ بهمن ماه هیأت دولت، به مدت ۴ ماه مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهران افزود: علاوه بر این حدود ۱۸۰ نفر نیز دارای بیمه اختیاری و خویش فرما هستند که این افراد نیز مانند افراد فاقد بیمه می‌توانند به مدت ۴ ماه بیمه بیکاری دریافت کنند.

شاکرمی در پاسخ به این سوال که چه میزان اعتبار برای پرداخت بیمه بیکاریکارگران پلاسکو در نظر گرفته شده است، گفت: ۱۰ میلیارد تومان از محل مصوبه هیأت دولت برای پرداخت بیمه بیکاری این کارگران در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بر اساس آماری که اتاق اصناف به ما ارائه داده مجموعه کارگران و کارفرمایان ساختمان پلاسکو حدود ۲۷۰۰ نفر است.

 

منبع: مهر

 

انتهای پیام/م

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت