آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 11 بهمن 1395 ساعت 14:20   |   کد مطلب: 25039
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفا استان همدان:
آب همدان صد درصد سالم است
معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از سالم بودن آب شهر همدان و آزمایش مرتب آن در طول روز خبر داد.

حمیدرضا نیکداد در گفتگو با "نافع" افزود: آب شهر همدان از دو منبع زیرزمینی و سطحی تهیه می شود که منابع زیرزمینی شامل چند حلقه چاه است که در شمال غرب استان و دشت بهار واقع شده و آب از این محل به همدان منتقل می شود.

وی ادامه داد: منابع سطحی نیز شامل سد اکباتان می شود که در طول سال از آن استفاده می شود.

نیکداد بیان کرد: علاوه بر این، منابع فصلی نیز وجود دارد که در فصل های غیرزراعی از منطقه عباس آباد و دره مرادبیگ و خاکو به تصفیه خانه منتقل و به مصرف می رسد.

وی درباره سالم بودن آب مصرفی شهر همدان نیز گفت: تضمین کیفیت آب از وظایف شرکت آب و فاضلاب و متولی آن، معاونت بهره برداری است که دارای آزمایشگاه معتبر است.

 نیکداد بیان کرد: این آزمایشگاه در سال 83 موفق به کسب گواهینامه معتبر محیط زیست در بخش اندازه گیری پارامترهای کیفی شده و همه ساله با کنترل ممیزی، کارشناسان محیط زیست کشور، این گواهینامه بررسی و تمدید می شود.

وی گفت: همچنین این آزمایشگاه برای بهبود خدمات رسانی به شهروندان در سال جاری موفق به کسب گواهی نامه ایزو 17025 شده که تضمین کننده نتایج حاصل از آزمون های کیفی آب شرب همشهریان است.

نیکداد افزود: این گواهینامه هرسال مورد ممیزی قرار گرفته و تمدید می شود.

وی از آزمایش مرتب آب همدان خبر داد و گفت: نیروهای متخصص و مجرب، هر روز به جمع آوری نمونه از مناطق مختلف شهر اقدام کرده و به آزمایشگاه ارسال می کنند که مورد بررسی قرار گرفته و به محض اطلاع از کوچکترین مورد مشکوک، موضوع به امور آب و فاضلاب شهر همدان اطلاع رسانی و خدمات رسانی تا برطرف شدن مشکل به طور موقت قطع می شود.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب همدان اضافه کرد: علاوه بر این، مرکز بهداشت شهرستان همدان نیز به صورت مستقل، کار نمونه گیری در سطح شهر را انجام داده و اگر مشکلی مشاهده شود؛ بلافاصله به آب و فاضلاب اعلام می کنند.

نیکداد با اشاره به شاخص های کیفی آب شرب شهری در 6 ماهه نخست امسال نیز گفت: درصد مطلبوبیت آزمون های میکروبی شبکه های توزیع آب شهری و خروجی تصفیه خانه از مهمترین این موارد است که آزمون ها نشان می دهد هر دو بدون مشکل و صد درصد سالم است.

وی اعلام کرد: در آزمون مقدار کلر باقیمانده نیز آب شرب همدان 50/99 ارزیابی شده است.

وی درباره احتمال آلودگی آب سد اکباتان به وسیله روستاهای اطراف سد  نیز گفت: نظارت بر این مورد برعهده شرکت آب منطقه ای است که گشت دائمی داشته و به محض دیدن کوچکترین آلودگی پیگیری می کنند.

نیکداد بیان کرد: همچنین آب پیش از ورود به تصفیه خانه آزمایش شده و به محض اطلاع از کوچکترین آلودگی، ورودی تصفیه خانه بسته شده و از ورود آب ناسالم جلوگیری می شود زیرا پاک کردن شبکه بسیار سخت است.

 سمیه مظاهری

انتهای پیام/م

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت