دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 دى 1395 ساعت 11:50   |   کد مطلب: 24527
این روزها یافتن شغل مناسب و متناسب با رشته تحصیلی آرزوی بسیاری از جوانان تحصیل‌کرده است، اما هستند افرادی که خود، شغل مورد علاقه‌شان را ایجاد می‌کنند.

به گزارش نافع، مهدی پیریایی، یکی از صدها جوانی است که به‌جای از دست دادن فرصت و انتظار برای یافتن شغل، خود دست به کار شده و برای خود و دیگران کارآفرینی کرده است.

وی که امروز به‌عنوان یک کارآفرین موفق در عرصه کشت و تولید گاهان دارویی شناخته می‌شود، درباره چگونگی ورود به این شغل گفت: کار خود از دوران دانشجویی به همراه 4 نفر از دوستانم آغاز کردیم زیرا همه در رشته کشاورزی با گرایش گیاهان دارویی تحصیل می‌کردیم و تصمیم گرفتیم برای خود درآمدی نیز داشته باشیم.

پیریایی در گفتگو با "نافع" ادامه داد: پس از پایان تحصیل نیز گروه 5 نفره ما به فعالیت خود ادامه داد و اکنون 6 سال است که در عرصه تولید خشکبار و گیاهان دارویی مشغول به کار هستیم.

وی با اشاره به‌سختی روزهای نخست کار بیان کرد: ابتدا هیچ نداشتیم، زمین اجاره کرده و گیاهان را کشت کرده و سپس بسته‌بندی کرده و می‌فروختیم؛ کم‌کم کار پیشرفت کرده و سرمایه ما بیشتر شد تا اینکه در سال 92 موفق به راه‌اندازی واحد تولیدی شدیم.

کارآفرین موفق ملایری اظهار کرد: امروز عرقی‌جات گیاهی، عطرمایه، خشکبار و گیاهان خشک کرده تولید شده در شرکت ما نه تنها در ملایر و استان همدان که به سایر شهرها نیز صادر می‌شود و مشتریان ثابتی در تهران، بروجرد و اراک داریم.

پیریایی گفت: علاوه بر 5 نفر اولیه برای افراد دیگری اشتغال‌زایی کرده‌ایم به‌طوری‌که در فصل تولید و برداشت و بسته‌بندی محصولات، 15 نفر مستقیم و 20 نفر به‌صورت غیرمستقیم با ما همکاری می‌کنند.

 

 

وی بابیان اینکه تسهیلات اقتصاد مقاومتی کمک زیادی به آن‌ها کرده، اضافه کرد: تاکنون دو نوبت و هر بار30 میلیون تومان از بسیج سازندگی وام گرفته و کار را توسعه داده‌ایم و تأثیر زیادی در کار داشته است.

پیریایی که تنها 29 سال دارد، اظهار کرد: امروز به کمک وام‌های اقتصاد مقاومتی، درآمد خوبی داشته و سرمایه ما به 150 تا 200 میلیون تومان رسیده است.

وی اعلام کرد: امروز دو واحد تولیدی داریم که یکی در 10 کیلومتری ملایر روستای حاجی‌آباد و دیگری در ازناو قرار دارد.

پیریایی بیان کرد: همچنین از دو سال پیش، تولید چیپس میوه را نیز آغاز کرده‌ایم و امسال به تولید انبوه رسیده و این واحد تولیدی ظرفیت تولید 20 تن چیپس میوه در سال را دارد.

وی گفت: هرچند این محصول برای مردم تازگی دارد، اما مشتریان دائمی ما به دلیل کیفیت محصولات قبلی از آن استقبال می‌کنند و از طرف دیگر این خوراکی خوشمزه می‌تواند جایگزین بسیاری از تنقلات ناسالم شود.

سمیه مظاهری

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت