دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 20 دى 1395 ساعت 17:29   |   کد مطلب: 24474
مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی همدان خبر داد
فعالیت 46 موسسه و 180 خانه قرآن در استان همدان
مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی استان همدان گفت: در حال حاضر در استان همدان 46 موسسه در قالب 180 خانه قرآنی فعال است.

به گزارش نافع، هاشم سعیدی‌شکوه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه فعالیت موسسه قرآنی همدان از سال 85 شروع شده است، اظهار کرد: در حال حاضر 46 موسسه و 180 خانه قرآنی در استان همدان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه این تعداد موسسه تحت حمایت اتحادیه موسسات قرآنی و با مجوز سازمان تبلیغات اسلامی استان به فعالیت می‌پردازند، به تشریح برنامه‌های امسال این موسسه پرداخت و گفت: تقسیم سهمیه کلاس‌های قرآنی موسسات در فصل تابستان و پاییز در زمینه‌های روخوانی، روان‌خوانی، مفاهیم و حفظ قرآن را می‌توان از قسمت‌های مهم صورت گرفته دانست.

مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی استان همدان با اشاره به اینکه موسسات قرآنی در دو زمینه آموزش عمومی و تخصصی به فعالیت می‌پردازند، افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در بهمن ماه، یک دوره آموزشی برای مدیران عامل قرآنی در استان قم برگزار می‌شود.

وی در خصوص برگزاری دوره‌هایی برای مدیران خاطرنشان کرد: در کلاس‌ها دروسی همچون سبک زندگی و آموزش دوره‌های مدیریتی برای 46 نفر از مدیران برگزار و در نهایت از افراد آزمون گرفته می‌شود.

سعیدی‌شکوه با بیان اینکه آزمون مدیران در روزهای 14 و 15 بهمن ماه در استان قم برگزار می‌شود، افزود: امسال طرح حمایت از موسسات و خانه‌های قرآنی با در نظر گرفتن اعتبارات لازم مورد حمایت موسسه قرار گرفتند.

وی با اشاره به خانه‌های قرآنی گفت: خانه‌های قرآنی در استان حتی در روستاهای دور افتاده مورد حمایت مالی موسسه قرار گرفتند و این در حالی است که امسال آموزش روخوانی و روانخوانی به داخل هیأت‌های مذهبی با شدت دنبال شد.

مدیرعامل اتحادیه موسسات قرآنی استان همدان با اشاره به اینکه طرح روخوانی و روانخوانی امسال نسبت به سال گذشته بهتر از قبل دنبال شد، یادآور شد: در این طرح از کسانی که در آموزش قرآنی پیشگام بودند، به عنوان نمونه تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت