دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 دی 1395 ساعت 12:25   |   کد مطلب: 24378
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تمام بیمارستان‌های استان همدان به سی تی اسکن‌های جدید مجهز می‌شوند.

به گزارش نافع به نقل از فارس، حبیب‌الله موسوی بهار در جریان بازدید وزیر بهداشت و درمان و علوم پزشکی از پروژه‌های بخش بهداشت ملایر با اشاره به اینکه تا قبل از طرح تحول سلامت مشکلات زیادی در کشور وجود داشت، اظهار کرد: با وجود کسب درجه‌های مختلف در حوزه بهداشت و درمان تا قبل از این طرح مردم با مشکل در حوزه سلامت مواجه بودند.

وی افزود: در برخی شاخص‌ها نیز در وضعیت نامطلوبی بودیم و از نظر ارتقای بهداشتی با بسیاری از کشورهای کم توسعه یافته برابری می‌کردیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه در این زمینه نیازمند انقلابی در حوزه بهداشت و درمان بودیم گفت: با طرح تحول سلامت در این کشور کارهای زیادی در حوزه بهداشت و درمان انجام شد و شاهد تحولات عظیم این طرح بودیم.

وی بهسازی و بازسازی خانه‌های روستایی، توجه به مناطق حاشیه‌نشین با توجه به اینکه 10 درصد مردم استان همدان حاشیه نشین هستند، تعمیر و تجهیز مراکز درمانی، کاهش فرانشیز و... را از اقدامات ارزنده طرح تحول سلامت در استان همدان برشمرد.

موسوی‌بهار با بیان اینکه از آغاز اجرای این طرح در استان همدان 600 هزار مورد بستری در اورژانس‌ها داشتیم، تصریح کرد: با اجرای طرح تحول سلامت 100 هزار زایمان در استان انجام شده که 54 هزار مورد آن زایمان طبیعی و رایگان بوده است.

وی گفت: 45 دستگاه آمبولانس نیز از سوی وزارتخانه به استان تحویل داده شده که بین مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان تقسیم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: در راستای طرح تحول سلامت 400 میلیارد تومان به استان همدان داده شده که 150 میلیارد تومان آن تجهیزات پزشکی و درمانی بوده است.

وی در ادامه تجهیز دو بیمارستان بعثت همدان و بیمارستان امام حسین(ع) ملایر به دستگاه « ام آر آی» دولتی را از نتایج ارزشمند طرح تحول سلامت برشمرد و گفت: در سایر تجهیزات پزشکی نیز مانند سونوگرافی، رادیوتراپی و.. نیز بیمارستان‌های ما تجهیز شده‌اند.

موسوی‌بهار گفت: در حال حاضر 270 پروژه عمرانی در حال اجرا داریم که در شهرستان‌های مختلف استان در حال اجرا است و 73 مورد آن مربوط به شهرستان ملایر است.

وی با بیان اینکه تمام بیمارستان‌های استان به سی تی اسکن‌های جدید مجهز می‌شوند گفت: ایجاد آنژیوگرافی  در شهرستان ملایر را به زودی شاهد خواهیم بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه 6 بیمارستان در استان در حال ساخت است گفت: در این زمینه 700 تخت به مجموعه اضافه می‌شود، ضمن اینکه در طرح تحول سلامت 75 درصد تخت‌های بیمارستانهای ما تجهیز شده است.

انتهای پیام/م

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما