دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 16 دی 1395 ساعت 08:31   |   کد مطلب: 24373
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت یازدهم به حوزه فرهنگ کمتر توجه شد درحالیکه با توجه به شعارهای دولت در ابتدای کار انتظار بیشتری می رفت.

به گزارش نافع، حجت الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه در گفتگو با "نافع" بیان کرد: اگرچه دولت در حوزه فرهنگ، زحمات زیادی کشید، اما به اولویت های کشور توجه نشده و آن چه به عنوان سرفصل های فرهنگی مورد توجه قرار گرفت در اولویت نبود.

وی با بیان اینکه مطالبات خواسته و ناخواسته مردم و انتظار جوانان چیزی جز این موارد بود، تصریح کرد: در المپیادهای ورزشی باید مقام های بسیار بهتری کسب می شد و در حوزه فرهنگ کتابخوانی، سبک زندگی اسلامی، تقویت و قوام بنیان خانواده و موضوعات دیگر می توانستیم معدل بهتری داشته باشیم، اما متاسفانه بدهکاری فرهنگی که مقام معظم رهبری بر آن تأکید داشتند هنوز در جامعه وجود دارد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته همه اشکالات موجود به این دولت نمی رسد و دولت های قبلی نیز شاهکاری در حوزه فرهنگ نداشتند، اما با توجه به شعارهای دولت، انتظار بیشتری هم از آن وجود داشت.

حجت الاسلام آزادیخواه درخصوص سهم فرهنگ در برنامه ششم توسعه نیز اظهار کرد: دو برنامه در این زمینه وجود دارد که یکی از طرف دولت ارائه شده و نواقص بسیاری در حوزه فرهنگ داشت و توجه جامع و کاملی به مسائل نداشته و مطالبات مقام معظم رهبری و مردم در آن دیده نشده بود.

 وی ادامه داد: برنامه دیگر برنامه ای است که در صحن مجلس در حال بررسی است و از یکشنبه آینده وارد مواد مربوط به فرهنگ می شود و در این برنامه جامع و کامل به همه زوایا و موارد فرهنگی در حوزه هنر، سینما، ورزش، مسجد، امامزاده ها و امور قرآنی توجه شده که  اگر نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون فرهنگی بتوانند از آن خوب دفاع کنند؛ برنامه جامع و کاملی برای کشور است.

سمیه مظاهری

 

دیدگاه شما