دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 دی 1395 ساعت 23:05   |   کد مطلب: 24370
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت تاکنون 13 هزار و 500 تخت بیمارستانی تحویل‌شده و تا پایان دولت یازدهم این تعداد 21 هزار تخت بیمارستانی می‌رسد.

به گزارش نافع،به نقل از ملایری‌ها؛ دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های نظام تحول سلامت اظهار داشت: برنامه‌ها از سال قبل پیش‌بینی‌شده و عمده کار در حوزه بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر است.

وی افزود: توسعه شبکه بهداشتی هدف اول ماست و امیدواریم تا پایان دولت کل این شبکه را برای همه ایرانیان مستقر کرده و پرونده الکترونیکی سلامت را کامل کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به قول ایجاد 21 هزار تخت بیمارستانی در کشور اظهار داشت: همان‌گونه که قول داده‌ایم 21 هزار تخت بیمارستانی به سیستم اضافه‌شده که برابر با 15 سال درگذشته است.

وی گفت: تاکنون 13 هزار و 500 تخت تحویل‌شده و تا پایان دولت یازدهم این تعداد 21 هزار تخت بیمارستانی می‌رسد و این در کنار سایر خدمات ر حوزه آموزش است.

هاشمی با اشاره به مشکل کمبود نیروهای متخصص بیان کرد: در کمبود نیروی انسانی بخصوص پزشکان، دندان‌پزشکان و داروسازان بایستی حوصله به خرج داده تا طرح بومی گزینی اجرا شود.

وی افزود: با اجرای طرح بومی گزینی 30 درصد آن به مناطق محروم و شهرهای کم برخوردار اختصاص‌یافته است در آینده مشکلات فعلی را جبران می‌کند.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: وضع قوانینی که باعث ایجاد محدودیت شده و آزادی‌های شخصی افراد بخصوص جامعه پزشکی را محدود کند به نفع سلامت مردم و به‌ویژه ناطق محروم نیست.

وی افزود: این قوانین باعث شددِ که افراد را به سمت بخش خصوصی سوق می‌دهد و دانشگاه‌ها و مردم مناطق محروم آسیب خواهند دید.

هاشمی گفت: وضع این قوانین و مخالف عدالت است و مردم برای ارائه خدماتی که نیروی متخصص را در اختیار نداریم اجباراً به بخش‌های خصوصی مراجعه کرده و باید چندین برابر قیمت هزینه‌ها را متحمل شوند.

وی با اشاره به پروژه‌های اجرایی در شهرستان ملایر اظهار داشت: بالغ‌بر 70 پروژه بهداشتی در ملایر در حال اجرا بوده و امروز شاهد بهره‌برداری از تخت‌های ویژه بیمارستان امام حسین بودیم.

وی افزود: امیدوارم بتوانیم خدمات مهمی مانند عمل جراحی قلب و سایر اقداماتی که در ملایر انجام نمی‌شود و اهالی ملایر مجبورند به مرکز استان مراجعه کنند مانند درمان بیماری‌های رادیوتراپی و بیماری‌های سرطانی ظرف یک سال آینده در ملایر دایر کنیم.

وی افزود: در ارتقا آموزش عالی هم‌قدم‌های مؤثری برداشته‌شده و امید است با راه‌اندازی چندین رشته مختلف در حوزه پزشکی افراد خوبی را تربیت کنند.

دیدگاه شما