دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

 

 

 

 

***
SEO Services Glendale

تاریخ : پنجشنبه 9 دی 1395 ساعت 13:25   |   کد مطلب: 24259
معاون فرهنگی سپاه ناحیه همدان با اشاره به فتنه 88 بیان داشت: در فتنه دوگروه هستند ، یکی آنهایی هستند که ندانستند اشتباه کردند و الان باید بگویند اشتباه کردیم. یک عده دیگر آنهایی هستند که دانسته وارد فضای فتنه شدند اینها محکوم اند و باید پاسخگو باشند که چرا دانسته علیه نظام، مردم، مقدسات و چیزهایی که برای مردم ارزش دارد کار غیر اخلاقی انجام دادند.

به گزارش نافع، با توجه به نقش موثر مردم همدان و همچنین سپاه انصارالحسین (ع) در فروپاشی فتنه سال 88 و  خلق حماسه نهم دی بر آن شدیم تا در حاشیه تجمع مردمی با معاون فرهنگی سپاه ناحیه همدان، صادق نظری به گفت و گو بپردازیم.

به نظر شما وظیفه مدیران دولت و مسئولین در خصوص 9 دی و موضع گیری در برابر جریان فتنه چیست؟

صدمه ای که فتنه 88 به جامعه ما زد بالغ بر هشت ماه نا آرامی چندین میلیارد دلار هزینه ای ای که از بیت المال رفت کلی کشته در این را اینها همه نشان دهنده باطل بودن این مسیر است و بیداری مردم نشان داد که راه را میشناسندمسئولین هم باید راه بشناسند درست را از غلط تشخیص دهند به فرموده حضرت آقا بصیرت یعنی اینکه راه غلط را از راه درست تشخیص دهند و مهمتر این که در آن مسیر قدم بگذارند مسئولین باید در مسیر درست پس از تشخیص قدم بگذارند ضمن اینکه یادمان نرود که بصیرت یعنی اینکه شمر همان جانباز جنگ صفین بود که تا مرز شهادت پیش رفت یعنی تشخیص دهیم این را که هر کسی که گذشته خوبی داشته دلیل بر خوب بودن حال حاضر آن نیست ما با حال افراد کار داریم

آیا مسئولین استان نسبت به حوادث فتنه موضع گیری شفاف داشتند؟

من در این اواخر موضع گیری شفافی ندیدم البته الان همراه هستند و در همین جمع بعضی از آنها حضور دارند اما آن موضع گیری خاصی که افکار عمومی میخواهد و نیاز است که تنویر افکار عمومی شود متأسفانه از مسئولین دیده نمیشود.

تاثیر جریان فتنه در تحریم های ظالمانه چه بود؟

در جریان فتنه حضور و جای پای مستقیم و اثر گذار امریکا و استکبار جهانی را دیدیم ولی باز یادمان رفت که اینها دنبال براندازی حکومت ما هستند و باز  دوباره به آغوش اینها رفته . با اینها در فضای همکاری و تعامل بر آمدیم و آخرش هم شد چیزی که میبینید، بزنند زیر همه چیز تحریم ها را دوباره تمدید هاکنند.

 برجام را خودشان گفتند نپذیرفتند؛ اینها نشان میدهدکه قابل اعتماد نیستند و ما باید مراقب باشیم که از یک سوراخ دو بار گزیده نشویم.

راه بخشیده شدن افرادی که در فتنه بودند توسط مردم چیست؟

براعت. اینها باید شفاف و صریح برات کنند، اعتراف کرده و از مردم عذرخواهی کنند ،تازه بعد از عذرخواهی و اعتراف باید محاکمه شوند، هشت ماه نا امنی در کشور،  باید تکلیفش روشن شود و در نهایت پاسخگو هم کسانی اند که این فتنه را به راه انداختند.

حصر خانگی برای افرادی که فتنه 88 را به پا کردند به نظر شما کافی بود؟

من قاضی نیستم اما به نظر می آید باید عملکردی با قاطعیت بیشتر صورت بگیرد، ضمن اینکه جامعه هم باید این را بپذیرد و عموم مردم جامعه به نقطه ای برسند که اینها اشتباه کردند راه درست را نرفتند به امنیت و آرامش جامعه ضربه زدند و باید محاکمه شوند.

به نظر می آید موضوع فتنه 88 هنوز برای برخی اصلاح طلبان حل نشده و بعضی نه تنها اظهار پشیمانی نکردند، حتی از نظام طلبکار هم هستند، آیا امیدی به بازگشت اینها هست و راه حل و فصلی وجود دارد ؟

در فتنه 88  دوگروه هستند که از این دو حالت خارج نیست، یکی آنهایی هستند که ندانستند اشتباه کردند و الان باید بگویند اشتباه کردیم.

یک عده دیگر آنهایی هستند که دانسته وارد فضای فتنه شدند اینها محکوم اند و باید پاسخگو باشند که چرا دانسته علیه نظام، مردم، مقدسات و چیزهایی که برای مردم ارزش دارد کار غیر اخلاقی انجام دادند.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما