دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 9 دی 1395 ساعت 12:47   |   کد مطلب: 24257
کارشناس مسائل سیاسی استان همدان گفت: رهبر معظم انقلاب در 7 سال گذشته بیش از 20 بار صریح بر تبیین فتنه و بازخوانی لایه های آن و نقش دوست و دشمن تأکید صریح داشته و کسانی که قصد فراموشی این جریان را دارند مخالف نظر رهبری عمل می کنند.

محمود قاسمی در گفتگو با "نافع" افزود: به نظر می رسد جریانی به دنبال حمایت از فتنه و توجیه آن است که نه تنها به هیچ عنوان تقابلی در برابر فتنه و فتنه گران ایجاد نمی کنند بلکه به دنبال رفع حصر سران فتنه بوده و از نظام طلبکار نیز هستند.

وی بیان کرد: 9 دی روز بصیرت و دفاع از ولایت و نشان بلوغ سیاسی و بصیرتی مردم در برابر فتنه 88 است که دشمن به وسیله برخی فرسودگان داخلی انجام داد.

قاسمی اظهار کرد: در این روز برخی از سفارت های خانه کشورهای اروپایی و شیوخ منطقه با همکاری استکبار جهانی، برنامه منسجمی را برای وارد کردن ضربه کاری به جمهوری اسلامی طراحی کرده و از همه توان و ظرفیت رسانه ای خود استفاده کردند.

وی تصریح کرد: برخی از خواص ما در فتنه 88 امتحان خوبی پس ندادند زیرا وقتی حادثه ای اتفاق می افتد، انتظار مردم از خواص این است که سریع اعلام موضع کنند، اما یکی از دردهایی که تاکنون باقی مانده، سکوت نابخشودنی برخی خواص ما است که به تعبیر رئیس قوه قضائیه هنوز بیدار نشده اند.

 قاسمی افزود: برخی باوجود گذشت 7 سال از این حادثه تلخ هنوز خواسته یا ناخواسته مهر سکوت بر لب دارند درحالیکه خواص جامعه و چهره های مطرح اگر طرفداری خود را از نظام اعلام نکنند از نشانه های نفاق است زیرا کسی که حقوقش را از نظام می گیرد و بر سر سفره نظام نشسته باید موضع شفاف داشته باشد.

 وی ادامه داد: حتی اگر این سکوت به دلیل نفهمیدن باشد؛ نقطه ضعفشان بوده و این افراد نباید شایستگی داشتن مسئولیت را ندارند.

قاسمی، ترسیم چهره واقعی فتنه 88 را نیاز امروز جامعه اسلامی دانست و افزود: موضوع بصیرت، فصلی و مقطعی نبوده و نباید تنها به 9 دی محدود شود که مردم تصور می کنند یک بحث سیاسی و تقابل جناحی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز با توجه به حوادث منطقه، مردم نیاز به بصیرت افزایی به روز داشته و فتنه موضوعی است که همواره باید در دستور کار سخنرانان و استادان باشد و با روندی دائمی و ملایم مانند باران نافع اثر خود را بگذارد.

قاسمی گفت: نکته مهم در موضوع بصیرت افزایی این است که نظرسازی نکنیم زیرا به نوعی توهین به شعور مردم است و بهترین شکل بصیرت افزایی این است که مستدل و منطقی، حقایق و پشت پرده های فتنه و عوامل داخلی و خارجی را برای مردم بازگو کنیم و چه آن ها که خواسته و از روی دشمنی و لجاجت و چه آن ها که ناخواسته وارد شدند را برای مردم ترسیم کنیم تا مردم خود قضاوت کنند.

وی با درخواست از دلسوزان نظام برای بیان این حقایق به صورت دقیق گفت: امروز انبوهی حقایق از زبان مسئولان آمریکایی درباره وقایع سال 88 منتشر شده و اعترافات افراد دستگیر شده نیز موجود بوده و روز بازخوانی است.

قاسمی با بیان اینکه برخی از رأفت نظام، برداشت اشتباه داشته و طلبکار شده اند، بیان کرد: نیاز امروز جامعه بیان بدون افراط و تفریط حقایق فتنه 88 است و باید به صورت واقعی و آماری به همراه اعترافات دشمنان دسته بندی شده و در اختیار مردم قرار داده شود تا جامعه برای فتنه های احتمالی واکسینه شود.

وی بیان کرد: امیدواریم این وظیفه مقدس در کشور ما به صورت درست انجام شود و دست افرادی که عمارگونه با بیان حقایق فتنه 88 مردم را آگاه و نفاق داخلی را معرفی می کنند؛ می بوسیم.

قاسمی با بیان اینکه منافقان از کفار بدترند، اظهار کرد: هزار و 500 آیه از آیات قرآن کریم به موضوع دشمن شناسی اشاره دارد که  300 مورد آن مربوط به نفاق است و امیدواریم همه روحانیت ولایی و افراد مسئول در شناسایی چهره اهل نفاق خوب عمل کنند.                                                                                                                                                                                                                                          

انتهای پیام/م

دیدگاه شما