دانلود نرم افزار موبایل اندروید ریکاوری
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 7 دی 1395 ساعت 08:35   |   کد مطلب: 24199
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: اجرای طرح "مهر تندرستی" با نیت واقفان در حوزه درمان در همدان آغاز شد و افراد نیازمند خدمات درمانی رایگان دریافت می‌کنند.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام محمد کاروند در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اجرای طرح مهر تندرستی براساس نیت واقفان خیراندیش اظهار داشت: در چهار شهرستان همدان، ملایر، اسدآباد و کبودرآهنگ موقوفه‌هایی با نیت امور درمانی وجود دارد که طرح مهر تندرستی با برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته با بهترین کیفیت در این مناطق براساس نیات واقفات خیراندیش اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه باید تمام خدمات این طرح در زمینه کمک به فقرا و نیازمندان واقعی جامعه باشد عنوان کرد: در این طرح براساس نیت‌های واقفان خیراندیش خدمات رایگان به این افراد توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص انجام می‌گیرد و در این مبحث هماهنگی‌های لازم با مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان همدان صورت گرفته است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: اجرای این طرح از ششم دی ماه جاری در سطح استان همدان آغاز می‌شود و در سطح شهرستان همدان از محل موقوفه واقف نیک‌اندیش مرحوم بهاءالملک پزشکان متخصص به صورت اکیپ مجهزی در راستای ارتقای سلامت مناطق محروم سطح شهرستان‌های همدان و فامنین به این اماکن اعزام می‌شوند.

وی با بیان اینکه از محل موقوفه مرحوم بکائی شهرستان اسدآباد چندین دستگاه دیالیز برای بیماران نیازمند این شهرستان خریداری شده است، گفت: به‌زودی این دستگاه‌ها در محل بیمارستان امیرالمومنین(ع) این شهرستان راه‌اندازی و نصب می‌شود.

کاروند با بیان اینکه موقوفه بهاءالملک همدان و بکایی در اسدآباد به درمان رایگان بیماران صعب‌العلاج می‌پردازد تصریح کرد: هماهنگی لازم با ادارات کمیته امداد و بهزیستی در زمینه شناسایی و معرفی نیازمندان با محوریت بیماران صعب‌العلاج انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای امینانه نیات واقفان از رسالت‌های اصلی اوقاف است افزود: عمل به نیات واقفان در زمینه کمک به روند درمان و دارو این افراد توسط ادارات اوقاف و امور خیریه در حال انجام است و عمل به نیت‌های اصلی واقفان نیک‌اندیش براساس وقف‌نامه‌ها دقت زیادی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از ثبت 55 وقف جدید در امسال خبر خبر داد و گفت: درمانگاه موقوفه بهاءالملک همدان آمادگی پرداخت هزینه درمانی بیماران صعب‌العلاج 32 روستا به صورت رایگان را دارد.

انتهای پیام/م

دیدگاه شما