آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 5 دى 1395 ساعت 12:43   |   کد مطلب: 24176
معضل کمبود آب در منطقه قهاوند که چند سال است بحرانی شده این روزها به اوج خود رسیده و زندگی را برای مردم به ویژه روستاییان دشوار کرده است.

به گزارش نافع به نقل از جهادپرس، دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در سخنانی در هفته محیط زیست با اشاره به اینکه تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی باید برداشته شوند ، گفته بود که برای حل شدن مشکل آب خوردن مردم هم برداشتن تحریم ها ضروری است.

وی به صراحت اعلام کرده بود که ما وقتی می گوییم باید تحریم های ظالمانه رفع شود بعضی چشمانشان را زیاد نچرخد .

وی همچنین در ادامه گفته بود تحریم های ظالمانه باید از بین برود تا سرمایه بیاید و مشکل محیط زیست، اشتغال ، صنعت و آب خوردن مردم حل شود .

معضل کمبود آب در منطقه قهاوند که چند سال است بحرانی شده این روزها به اوج خود رسیده و زندگی را برای مردم به ویژه روستاییان دشوار کرده است .

گرچه مسئولان برای برطرف شدن این بحران در بلند مدت تدابیری را اندیشیده اند اما مشکل آب به حدی است که بسیاری از روستاهای قهاوند از  وجود آب شرب بی بهره هستند .

با وجود گذشت نزدیک به  چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ایران هنوز نیز روستا هایی در منطقه قهاوند وجود دارند که حتی از نعمت آب شرب سالم محروم هستند.

ازهمین در روستاهای گنبد چای ، یکله ، خیرآباد جیحون آباد و قشلاق با تانکر برای مردم آب شرب تامین می شود .

مصطفی نوجوان اهل روستای یکله در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به مشقت و سختی های بی آبی در روستای یکله بیان داشت: به صورت هفتگی آب شرب با تانکر برای روستای ما می آید و مردم در صفوف طولانی برای تامین آب شرب به انتظار می نشینند.

وی بیان کرد: در روزهای سرد زمستان تانکر آب شرب یخ میزند و در روزهایی مردم جهت تامین آب شرب خود باید به مرکز بخش یعنی شهر قهاوند رفته و از منزل اقوام خود آب تامین نمایند.

یکی دیگر از اهالی این روستا گفت: روستای ما دو کیلومتر با شهر قهاوند فاصله دارد و موجب بی مهری مسئولین شهری قرار گرفته است و برای اهالی این روستا باید با تانکر آب رسانی شود

انتهای پیام/م

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت